Strona główna » Książki, które pomogą Ci się zatrzymać
Polecenia Poradniki

Książki, które pomogą Ci się zatrzymać

I Ty masz już dość ciągłego pędu i poczucia, że gonisz, ale niekoniecznie wiesz za czym? Obowiązki Cię wykańczają, a w każdy kolejny poniedziałek masz wrażenie, że znów zaczynasz ten sam pościg? W ten sposób można przeżyć całe życie. Tylko problem w tym, że to życie niepełne, życie w uśpieniu tylko z listą do odhaczania. A gdyby tak spróbować żyć wolniej, ale pełniej? Zatrzymać się, wsłuchać w siebie i doceniać chwile, których doświadczasz? To nie jest proste i nikt tego nie obiecuje. Możesz jednak pójść w tym kierunku, a literatura Ci pomoże. Po jakie książki warto sięgnąć, gdy chcesz się zatrzymać?

„Czuła Przewodniczka”

Czuła przewodnika Natalia de Barbaro

To książka skierowana do kobiet. Wspaniała, ciepła, wręcz otulająca. Daje wsparcie i pokazuje, że my kobiety, pozornie różne mamy ze sobą wiele wspólnego. Autorka skupiła się w niej na rolach społecznych, które odgrywamy i od których nie potrafimy się odciąć. Wiecznie posłuszne, potulne i zawstydzone.

Natalia de Barbaro pokazuje, że możemy zerwać ze schematami i żyć tak, jak tego pragniemy. I gdy dla jednych pań to coś oczywistego, dla innych wręcz przeciwnie. Jeśli więc czujesz, że dosłownie dusisz się w swoim życiu i masz dość bycia w opozycji do swoich pragnień, to chyba najwyższa pora zatrzymać się i zastanowić, czego naprawdę chcesz. „Czuła Przewodnicza” to jedna ze wspanialszych pozycji dla kobiet, niezależnie od wieku.

„To twoje życie, pokochaj je”

To twoje życie. Pokochaj je

Książka Katarzyny Miller i Joanny Olekszyk to nie tylko plaster, ale i forma zaczepki wobec wszystkich, którzy czują, że muszą innym coś udowadniać bądź są im coś winni. Życie każdego z nas może być satysfakcjonujące, ale to my musimy siedzieć za jego sterami. Dlatego też autorki próbują pokazać, w jaki sposób można odciąć się od toksycznych ludzi, w tym rodziców.

Niektórym ludziom brak chęci do działania, inni nie potrafią odnaleźć się w swoich problemach, które w rzeczywistości są lekcjami do przerobienia. Jeśli więc masz wrażenie, że wciąż błądzisz, masz kłopot z niewłaściwymi relacjami lub czujesz, że brak Ci motywacji, to książka „To twoje życie, pokochaj je” może Ci pomóc.

„Odzyskać czas”

Odzyskać czas

Rewelacyjna propozycja od Wydawnictwa Wielka Litera. Bożena Kowalkowska poruszyła w niej temat organizacji swojego czasu. Pokazała, jak możemy zadbać o swój komfort poprzez planowanie, zapisywanie swoich działań i wyprzedzanie wszystkiego dzięki kalendarzom i rodzinnym plannerom. Na swoim przykładzie wytłumaczyła, jak ustalenie własnej listy priorytetów pomaga się wyciszyć i odzyskać poczucie kontroli nad swoim życiem.

Autorka nie tylko pięknie opowiada, ale przede wszystkim podaje konkretne przykłady, dzięki którym z łatwością wkręcisz się w planowanie i odkryjesz, że to wcale nie jest takie trudne! Ta książka to must have dla wszystkich, którzy mają problem z zatrzymaniem się. „Odzyskać czas” ułatwi Ci organizację. Dzięki temu zyskasz więcej czas dla siebie i wzmożesz swoją uważność. Rewelacyjna pozycja.

„Slow sex. Uwolnij miłość”

Slow sex Marta Niedźwiecka, Hanna Rydlewska

Pęd to nie tylko zabieganie w pracy, ale i w życiu codziennym. Tempo naszego dnia przekłada się również na tempo naszych nocy. Jeśli czujemy, że nie możemy wyrobić na zakrętach to trudno o to, abyśmy znajdowali dla swoich partnerów wystarczająco dużo czasu i uwagi. Dlatego ta książka to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą zadbać o jakość swojego związku. Seks jest dla wielu osób spoiwem małżeństw i zdrowego partnerstwa. Ta książka to skarbnica empatii, wiedzy, podpowiedzi i aspektów, o których nie zawsze myślimy i pamiętamy.

„Slow sex” może Ci pomóc zadbać o Twoją relację, wzmocnić ją lub uratować taką, która zdaje się rozpadać. Autorki zachęcają do świadomej seksualności, edukują i pokazują, że szybkie stosunki to w rzeczywistości próba pozbycia się napięcia, a nie namiętność, miłość i troska o ukochanego człowieka. Ta książka pomoże Ci się zatrzymać i podpowie, jak dbać o to, co w życiu najcenniejsze.

Nasze książkowe propozycje znajdziesz tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować