Strona główna » Kolejne wydanie światowego bestsellera. Książka „Tylko nie mów mamie”
Bestsellery Biografie

Kolejne wydanie światowego bestsellera. Książka „Tylko nie mów mamie”

Tylko nie mów mamie

Książka „Tylko nie mów mamie” po raz pierwszy ukazała się w Polsce w 2007 roku. W kilkanaście lat po swojej premierze doczekała się kolejnego wydania i to dobry moment, by wspomnieć o niej. Dzieło Toni Maguire zostało sprzedane w nakładzie przekraczającym 1,5 miliona egzemplarzy w 12 krajach świata. Książka mocna, trudna, dotykająca tematów związanych z przemocą seksualną, obojętnością najbliższych oraz wiążącą się z nimi traumą.

„Tylko nie mów mamie”

Życie Toni przez kilka pierwszych lat życia było spokojne, szczęśliwe i bezpieczne. Żyła z kochającą i dystyngowaną mamą oraz babcią. Wszystko zmienił powrót ojca z wojska do domu. Od tego momentu życie kobiet nie było takie samo. Ojciec po raz pierwszy pocałował Toni, gdy miała sześć lat. Niestety to nie był pocałunek, jakim ojcowie powinni obdarzać swoje córki. Jednocześnie powiedział jej, że nie wolno przyznać się matce, bo ta przestanie ją kochać. A jednak dziewczynka zrobiła to, licząc na to, że matka wstawi się za nią. Jakże bardzo się myliła. Kobieta nie chciała jej słuchać i była wobec niej całkowicie obojętna.

Przez kilka kolejnych lat dziewczynka doświadczała przemocy ze strony swojego ojca oraz obojętności własnej matki. Tak bolesne doświadczenia trwale ją naznaczyły. Gdy Toni była nastolatką prawda wyszła na jaw, ale to ona, ofiara, została potępiona i spadła na samo dno rozpaczy i depresji.

Wiele lat później już jako dorosła kobieta Toni czuwa przy swojej umierającej matce i liczy na to, że wreszcie usłyszy od niej prośbę o przebaczenie. Czy się doczeka? „Tylko nie mów mamie” to książka bardzo trudna i bolesna. Pokazuje, z jak wielkim cierpieniem wiąże się dzieciństwo naznaczone przemocą psychiczną i wykorzystywaniem seksualnym. Jednocześnie to opowieść o sile przebaczenia samej sobie, umiejętności pokonania traum i odkrycia drzemiącej w sobie siły. Momentami boleśnie smutna, momentami fantastycznie motywująca i wzruszająca.

Nowe wydanie książki „Tylko nie mów mamie” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować