Strona główna » Kolejne wydanie książki „Mindfulness dla zdrowia”
Polecenia Poradniki

Kolejne wydanie książki „Mindfulness dla zdrowia”

Mindfulness dla zdrowia

W 2016 roku w polskich księgarniach ukazała się książka „Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem”. W czerwcu tego roku czytelnicy spragnieni poradników mogli znaleźć jej nowe wydanie. Gdy trening uważności staje się coraz popularniejszym i poważniej traktowanym zagadnieniem, warto o nim wspomnieć i tutaj. Ta książka jest ważna, potrzebna i poszerzająca perspektywę. Dlaczego?

„Mindfulness dla zdrowia”

Nasz świat przeraźliwie pędzi, a my nierzadko musimy dostosować się do jego tempa. Bez tego nie potrafilibyśmy odnaleźć się w gąszczu obowiązków i zawodowych oczekiwań. Niestety nasze przebodźcowane umysły cierpią, a wraz z nimi ciała. Pojawia się przewlekły ból, a wraz z nim stres, rozdrażnienie czy wyczerpanie. Choć tabletki przeciwbólowe wydają się skuteczną i szybką metodą przeciwdziałającą problemowi, to w rzeczywistości redukują skutki, a nie przyczynę. Autorzy książki „Mindfulness dla zdrowia” korzystają ze swojego doświadczenia i wiedzy i tłumaczą, w jaki sposób to Ty możesz wziąć sprawy własnego zdrowia w swoje ręce.

Książka „Mindfulness dla zdrowia” to kurs składający się z ośmiu tygodni praktyk uważności. Co to oznacza? Każdego dnia będziesz potrzebować maksymalnie 20 minut na to, aby wykonać opisaną dla Ciebie medytację i w ten sposób ukoić swój system nerwowy oraz przynieść ulgę ciału. I nie, to nie ezoteryka, ale praktyka poparta badaniami, o których wspominają autorzy.

Dr Danny Penman to dziennikarz śledczy, który medytuje od ponad 30 lat. Napisał książkę wraz z Vidyamalą Burch, założycielką organizacji propagującej uważność. Kobieta wyszkoliła trenerów uważności w 15 krajach świata i opracowała program, który skutecznie radzi sobie z przewlekłym bólem za pomocą technik uważności oraz medytacji. Autorzy połączyli siły i stworzyli narzędzie, z którego możesz skorzystać w swoim domu. Wytłumaczyli, skąd bierze się problem dolegliwości bólowych i związanego z nimi stresu.

Ta książka jest ważna, ponieważ ludzie, pędząc, nierzadko ignorują potrzeby swojego organizmu. By zaradzić temu problemowi warto zrozumieć, dlaczego powinno się zwolnić. W ciągu dwóch miesięcy jesteś w stanie realnie zmienić jakość swojego życia oraz swoje samopoczucie. Czemu więc nie zatroszczyć się o siebie?

Nowe wydanie książki „Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować