Strona główna » „Rodzic pod presją” czyli książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic
Polecenia Poradniki

„Rodzic pod presją” czyli książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic

Rodzic pod presją

Nikt z nas nie lubi presji. I choć jest prawdą, że goniące terminy potrafią zmotywować do działania, to najczęściej działają one negatywnie stresując, budząc irytację czy wrażenie, że jesteśmy słabi lub niewystarczający. Zbyt dobrze znają to uczucie rodzice, którzy czują, że nie nadążają za swoim dzieckiem i jego potrzebami. I właśnie dlatego warto sięgnąć po poradnik Aleksandry Żabickiej, która dzieli się w nim zarówno naukową wiedzą, jak i prywatnym doświadczeniem.

„Rodzic pod presją”

Aleksandra Żabicka to certyfikowana terapeutka ACT, wykładowczyni, tłumaczka i matka dwójki dzieci, która bardzo dobrze wie, co oznacza być rodzicem pod presją. Doświadczenie macierzyństwa tak bardzo na nią wpłynęło, że postanowiła dokształcić się i zmienić swoją karierę. Dzięki temu dziś możemy sięgnąć po jej książkę, która staje się remedium dla niejednego zabieganego, wystraszonego i mającego poczucie winy rodzica. Dlaczego?

Posiadanie dziecka budzi odpowiedzialność za zdrowie, bezpieczeństwo i szczęście najważniejszego dla nas człowieka. A to niestety sprawia, że łatwo o poczucie bycia niewystarczającym, niedobrym, źle gospodarującym czasem. To prowadzi do coraz większego zniechęcenia, frustracji, a nawet depresji. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak działać, by stać się otwartym i elastycznym rodzicem, ale potrafiącym stawiać i respektować swoje granice. A w tym pomoże Ci książka Aleksandry Żabickiej. Znajdziesz w niej również podpowiedzi dotyczące kontrolowania własnych emocji i tego, w jaki sposób radzić sobie z nimi, gdy ich natłok przytłacza.

„Rodzic pod presją” to przydatne i wspierające narzędzie, które pomoże uświadomić Ci, że nie Ty jeden masz wrażenie bycia złym, niewystarczającym rodzicem. Żabicka łączy swoją specjalistyczną wiedzę i doświadczenie macierzyństwa, by pomóc innym w walce ze swoimi emocjami i niesionym na barkach ciężarem. Ważna, empatyczna, obfitująca w wiedzę pozycja, którą aż żal przeoczyć. Warto przeczytać ją dla siebie lub podarować tym, którzy momentami czują się zbyt przytłoczeni.

Książkę „Rodzic pod presją” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować