Strona główna » Kicia Kocia dla ukraińskich dzieci. Добрий день!
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Kicia Kocia dla ukraińskich dzieci. Добрий день!

Ukraińsko-języczna wersja Kici Koci

W związku z trwającą w Ukrainie wojną i coraz większą liczbą ukraińskich uchodźców w Polsce Wydawnictwo Media Rodzina zdecydowało się wydać książkę dla dzieci w języku ukraińskim. Wybór padł na książeczkę z najbardziej popularnej serii dla najmłodszych – Kicia Kocia. Nowy tytuł ukaże się już 28. marca.

Ukraińsko-języczna wersja Kicia kocia mówi: Dzień dobry! zostanie opublikowana jako książka – cegiełka. Oznacza to, że zarówno autorka, Anita Głowińska, grono tłumaczy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, drukarnia, jak i samo wydawnictwo zrezygnowali z zysków z tej publikacji. Cały dochód ze sprzedaży nakładu Kici Koci dla ukraińsko-języcznych dzieci zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Część ze stutysięcznego nakładu trafi bezpośrednio do potrzebujących dzieci z Ukrainy dzięki wsparciu Fundacji Powszechnego Czytania.

Aktualnie na terenie Polski przebywa szacunkowo kilkaset tysięcy dzieci. Do tej pory polski rynek książki nie dysponował literaturą dziecięcą w języku ukraińskim. Jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację i konieczność wsparcia najmłodszych, temat ten staje się paląco pilny. Z pewnością w najbliższym czasie powstanie więcej książek dedykowanych małym Ukraińcom, który znaleźli schronienie w Polsce.

Tymczasem zachęcamy do zakupu książeczki Киця-Миця каже: «Добрий день!» i przekazywania dalej informacji o inicjatywie Wydawnictwa Media Rodzina. Wywołajmy uśmiech na twarzy dzieci i podarujmy im Kicię Kocię w ich ojczystym języku.

Książeczka Киця-Миця каже: «Добрий день!» sprzedawana jest po cenie okładkowej 9,99 zł.

Książkę kupicie tutaj: „Киця-Миця каже: «Добрий день!»”

Kasia