Strona główna » Gdy maluch choruje. „Pucio u lekarza”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Gdy maluch choruje. „Pucio u lekarza”

Pucio u lekarza

Nie od dziś wiadomo, że chorują również najsłynniejsi bohaterowie książkowi, a szczególnie ci z książek dla najmłodszych. Taka sytuacja przytrafiła się więc chłopcu z najbardziej czerwonym nosem polskiej literatury. Mowa oczywiście o Puciu z bestsellerowej serii książek Marty Galewskiej-Kustry i Joanny Kłos. Czekasz na tę premierę? „Pucio u lekarza” ukaże się jeszcze w sierpniu!

Bohaterowie ulubionych książek dla dzieci potrafią ukoić i pomóc w największych strachach maluchów. Pierwszy dzień w przedszkolu, chorowanie, wizyta u lekarza… Również Pucio od kilku lat towarzyszy najmłodszym w najważniejszych wydarzeniach życiowych. Tym razem pomoże oswoić lęk przed wizytą u lekarza.

Pucio u lekarza Pucio u lekarza Pucio u lekarza

W całokartonowej książeczce przeczytamy o tym, jak Pucio odwiedza gabinet doktor Ani. Niestety chłopczyk bardzo źle się czuje. Ma gorączkę, katar, kaszel i boli go głowa. Przez te dolegliwości zupełnie nie ma ochoty na śniadanie ani nawet na zabawę. Konieczna jest więc wizyta u lekarza. Od pani doktor dostaje ważne zadanie. Ma uspokoić smoka, który boi się badania. Udaje mu się to znakomicie, dzięki czemu bez problemu zostaje zbadany również on sam. Okazuje się, że wystarczy przyjmować lekarstwa i robić inhalacje, by powrócić do zdrowia. Pucio dzielnie przestrzega zaleceń lekarza, dlatego po kilku dniach jest zdrów jak ryba!

Jeśli temat chorowania i lekarzy nie należy do najłatwiejszych dla Twojej pociechy, a każda wizyta w gabinecie wiąże się z morzem łez i napadami lęku, sięgnij po książeczkę „Pucio u lekarza”. Sympatyczny chłopczyk pomógł już niejednemu kilkulatkowi zmierzyć się z codziennymi strachami i ma sposób, by zaradzić w kwestii lekarskich wizyt. Premiera nowej książeczki z serii Pucio już 24 sierpnia, ale już teraz możesz zamówić ten tytuł w przedsprzedaży np. tutaj.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować