Strona główna » „Czerwona ziemia”. Thrillerowy debiut Marcina Mellera
Thriller Zapowiedzi i nowości

„Czerwona ziemia”. Thrillerowy debiut Marcina Mellera

Marcin Meller Czerwona ziemia

Zastanawiacie się, gdzie Marcin Meller kupuje koszule albo co aktualnie czyta? Zmieńmy jednak na chwilę temat rozważań, bo przyszła pora na zapowiedź jego najnowszego literackiego dzieła. Po raz pierwszy najbardziej popularny dziennikarz w Polsce napisał powieść sensacyjno-przygodową. Opis „Czerwonej ziemi” jednoznacznie potwierdza, że mamy na co czekać!

Kim jest Marcin Meller?

Coś nam mówi, że każdy czytelnik w Polsce zna chociażby ze słyszenia autora bestsellerowego zbioru reportaży „Między wariatami”. Jednak Marcin Meller, jeszcze zanim zaczął karierę jako pisarz książek, dał się poznać jako reporter w tygodniku „Polityka”, redaktor naczelny polskiej edycji znanego miesięcznika „Playboy”, a także jako felietonista „Wprost” oraz „Newsweeka”. Niektórzy z Was być może kojarzą go jako współprowadzącego znanego programu śniadaniowego „Dzień dobry TVN”. Jego pierwsza publikacja „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” ukazała się w 2011 roku. Napisał ją wspólnie ze swoją żoną, również autorką książek, Olgą Dziewit-Meller. Prawdopodobnie największy rozgłos przyniósł mu zbiór felietonów „Sprzedawca arbuzów”. Chociaż jego ostatnia książka „Nietoperz i suszone cytryny” cieszyła się równie dużym zainteresowaniem i w mgnieniu oka zniknęła z księgarnianych półek.

Nowa książka Marcina Mellera

Marcin Meller znany jest z tego, że poleca same dobre lektury. Po blisko 3 latach od premiery jego ostatniej książki, przyszła więc w końcu pora na zapowiedź jego własnego dzieła. Jak pisze na swoim fanapage’u na Facebooku:

Tym, którzy pierwszy raz słyszą o „Czerwonej ziemi” wyjaśniam, że napisałem thriller. Taki ze zwrotami akcji i tajemnicami, powieść sensacyjno-przygodową o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna. Ale też opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i Afryce. Więc mam nadzieję, że zarwiecie noc albo dwie, przejmiecie się losami bohaterów, a może nawet się wzruszycie.

Dzięki lekturze powieści Marcina Mellera przeniesiemy się do roku 1966. Młody dziennikarz, Wiktor Tilszer wyrusza do Afryki, by przeżyć najpiękniejszą i jednocześnie najbardziej ryzykowną przygodę swojego życia. Tymczasem ponad 50 lat później śladami swojego ojca rusza Marcin Tilszer. Kieruje się do Gulu, z którego 25 lat wcześniej jego ojciec ledwo uszedł z życiem. Jednak syn uznanego reportera nigdy tam nie dociera… Wiktor musi ruszyć na poszukiwania swojego zaginionego syna. Nie będzie to łatwe przedsięwzięcie. W Afryce to, co niemożliwe okazuje się pewne, a tropy prowadzą donikąd. Z kolei podjęte przed laty decyzje niosą za sobą nieoczekiwane konsekwencje.

Osadzony w afrykańskich realiach thriller „Czerwona ziemia” Marcina Mellera ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 1 czerwca. Możecie go jednak zamówić już w przedsprzedaży. Sprawdźcie tutaj. Szykujcie się na z pewnością największą przygodę tego roku!

Kasia