Strona główna » “Czasem czuję mocniej”. Książka Agnieszki Jucewicz, która daje nadzieję
Literatura faktu Zapowiedzi i nowości

“Czasem czuję mocniej”. Książka Agnieszki Jucewicz, która daje nadzieję

Czasem czuję mocniej Agnieszka Jucewicz

Agnieszka Jucewicz to dziennikarka „Wysokich Obcasów”, która do rozmów zaprasza specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym, psychologów i psychoterapeutów. Jeśli sięgasz po książki poruszające zagadnienia psychologii możesz kojarzyć autorkę z takich bestsellerowych publikacji jak „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze”, „Wybieraj wystarczająco dobrze” oraz “Czując”. Wspominamy dziś o polskiej dziennikarce nie bez powodu. Już tej jesieni ukaże się jej nowa książka, którą współtworzyli m.in. Małgorzata Serafin, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Paweł Żukowski oraz Marek Plawgo. Tym razem pozycja dotyczy tematu kryzysu psychicznego i nosi tytuł „Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego”.

Czy wiesz, że co czwarta osoba w Polsce doświadcza, doświadczyła albo doświadczy kryzysu psychicznego? Z dużym prawdopodobieństwem, jeśli to nie Ty sam/a mierzysz się teraz z tym doświadczeniem, znasz kogoś, kto przechodzi przez trudny czas. Agnieszka Jucewicz zdecydowała się dać czytelnikowi książkę – ukojenie, która daje nadzieję i pozwala poczuć, że nikt z nas nie jest sam. W publikacji „Czasem czuję mocniej” znajdziemy więc dwanaście rozmów ze znanymi osobami ze świata m.in. sportu, telewizji, mediów, którzy otrzymali diagnozę choroby psychicznej. Mówią otwarcie o swoich doświadczeniach, rozpoznaniu i jak kryzys zmienił ich życie. Jak żyją, pracują, jak układają się ich relacje z najbliższymi? Z jakimi wyzwaniami i komentarzami muszą się zmierzyć?

Najnowsza książka Agnieszki Jucewicz walczy ze stygmatyzacją osób, które doświadczają problemów zdrowia psychicznego i wspiera w sięgnięciu po pomoc. W rozmowach poruszane jest całe spektrum tematów od depresji, uzależnień, zaburzeń odżywiania po stres pourazowy i chorobę afektywną dwubiegunową. Publikacja „Czasem czuję mocniej” adresowana jest zarówno do chorujących osób, ich rodzin i bliskich, jak i wszystkich, którym temat zdrowia psychicznego nie jest obojętny.

Premiera już w październiku!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować