Strona główna » „Astrologia księżycowa” czyli renesans starożytnej nauki
Recenzje Religia i filozofia

„Astrologia księżycowa” czyli renesans starożytnej nauki

Astrologia księżycowa

Już na samo hasło „astrologia” u wielu osób pojawia się nerwowych chichot. Jedni kompletnie nie wierzą we wpływ znaków zodiaku czy położenia planet na nasze życie. Inni natomiast dostrzegają pewien potencjał, jaki ten mogą wywierać na naszą codzienność. I gdy jeszcze kilkanaście lat temu o astrologii mówiło się przede wszystkim w kontekście anegdoty, która bawi, teraz coraz więcej osób traktuje ten temat poważnie. Co więc może Ci dać książka „Astrologia księżycowa”?

„Astrologia księżycowa”

Do tej książki trzeba przede wszystkim podejść z otwartym umysłem i pewną dozą cierpliwości. Autorka zabiera nas w podróż dotyczącą Księżyca oraz jego wpływu na nas w chwili urodzenia. Co ważne, stara się przedstawić starożytną naukę w formie obliczeń i matematycznej precyzji. I to jest bardzo istotna informacja, ponieważ w wyobraźni wielu osób astrologia to zabawa w zgadywanki. Tymczasem Amy Herring pokazuje, że jeśli w ten sposób traktujesz naukę ścisłą, to nie macie o czym rozmawiać.

Znajomość astrologii otwiera drogę do szerszego spojrzenia na świat i zdecydowanie zmienia perspektywę. Tym, co jest ciekawe jest fakt, że jeśli już naprawdę wejdziesz w jej świat i zaczniesz analizować wydarzenia w swoim życiu to dostrzeżesz pewne zależności. A to zaczyna intrygować i rodzić pytania, jaki tak naprawdę jest ten świat i jakie rządzą w nim prawa.

Wpływ Księżyca

Amy Herring stara się wytłumaczyć, w jaki sposób położenie Księżyca w dniu Twoich urodzin będzie wpływać na Twoje umiejętności, predyspozycje czy potrzeby. Stara się przekonywać, że ziemski satelita ma o wiele większy wpływ na nasze życie, niż wielu osobom mogłoby się wydawać. Jednocześnie tłumaczy, jak poszukiwać podpowiedzi analizując aktualne położenie Księżyca względem jego pozycji w chwili Twoich narodzin.

Przy tej książce możesz spodziewać się nowych słów, które będzie trzeba przyswoić. Jeszcze trudniejsza może okazać się podróż przez znaki zodiaków oraz ich domy. Tutaj zaczyna się zabawa z matematyką, która dla wielu osób może okazać się zbyt trudna. Jednak to pokazuje, że astrologia nie jest zgadywanką, a bardzo obszerną nauką, w której liczy się precyzja. Dopiero dzięki cierpliwości i wnikliwej analizie można dowiedzieć się czegoś o sobie.

Ta książka to także przytyczek wobec wszystkich horoskopów, które możesz znaleźć na pierwszej lepszej stronie internetowej czy z tyłu jakiegoś popularnego czasopisma. Amy Herring konfrontuje to, czym jest starożytna nauka z jej zachodnią reinterpretacją. Pokazuje, że ten nerwowy śmiech, który towarzyszy dyskusjom o astrologii najczęściej wynika z niewiedzy. I może właśnie z tego powodu warto sięgnąć po tę książkę – aby uświadomić sobie, że astrologia nie ma nic wspólnego z tym, o czym wspomina się w rozrywkowych programach.

Książkę „Astrologia księżycowa” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować