Strona główna » Książka, która otula. „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”
Bestsellery Poradniki Recenzje

Książka, która otula. „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”

"Przędza" książka Natalii de Barbaro

Są takie książki, które działają niczym plaster i przynoszą do naszego życia powiew świeżego powietrza. Dokładnie tak można opisać fenomeny wydawnicze, których autorką jest Natalia de Barbaro. Jej „Czuła przewodniczka” wciąż widnieje na półkach księgarń, a „Przędza” wydana w 2023 roku dogoniła swoją starszą, literacką siostrę. Co sprawia, że książki tej autorki trafiają tak głęboko w nasze kobiece serca?

„Przędza”

„Przędza” to kolejna książka, która dotyczy naszych kobiecych emocji, doświadczeń i myśli, które towarzyszą wielu paniom. Pokazuje, że wiele z nas tylko pozornie rozwija się, działa, czuje satysfakcję. W rzeczywistości ruch w świecie fizycznym często nie ma odzwierciedlenia w naszych emocjach. Przechodząc od punktu A do punktu B, wykonując obowiązki zawodowe czy troszcząc się o swoje dziecko, zapominamy o nas samych i pracujemy, coraz bardziej odwracając się od swoich pragnień i potrzeb.

Natalia de Barbaro wielokrotnie słyszała o tym, że kobiety czują się uwikłane w życie cudzym życiem. Spełniają narzucone im role i nie potrafią odzyskać swojej wolności. Pozornie szczęśliwe trwają w coraz większej rozpaczy nie wiedząc, że mogą się przeciwstawić i grać tylko w tę grę, którą same sobie wybiorą.

Tytuł tej książki rewelacyjnie oddaje jej treść. „Przędza” zachęca do tego, byśmy porzuciły uniformy, sztywne gorsety zachowań i wybrały autentyczność, radość, swobodę. Przekonuje, że życie można tkać z wolna zgodnie z tym, co podpowiada nasze serce. Nie musisz pędzić, respektować irracjonalnych zasad i wreszcie wymagać od siebie zasuwania od świtu do nocy. Masz to życie, by przeżyć je zgodnie z tym, co podpowiadają Ci Twoje pragnienia. Autorka przekonuje, że kluczem do wyboru takiej codzienności jest odnalezienie w sobie swojej wewnętrznej wolności, tej, którą od zawsze w sobie miałaś, tylko społeczeństwo szybko nauczyło Cię o niej zapominać.

Otulająca, kojąca książka

Natalia de Barbaro pisze tak, jakby tuliła. Jej słowa płyną z wolna, są miękkie, delikatne, pełne empatii i wyrozumiałości. Co ważne, autorka nierzadko porusza tematy trudne, takie jak przemoc psychiczna i seksualna, krytykanctwo, chamstwo czy narzucanie presji. Jednak robi to w taki sposób, że nie sposób się przy tym nie zatrzymać. Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że autorka nie bawi się w mentora, który przychodzi do nas z gotowymi wskazówkami i wytyka palcami to, co dotychczas robiliśmy źle. Wręcz przeciwnie – dostrzega, że w niektórych sytuacjach jest szczególnie trudno odnaleźć w sobie luz i dać sobie przyzwolenie na to, by zwolnić, cieszyć się swoim życiem i nie czuć presji.

Oczywiście mówiąc o tej książce, nie sposób nie wspomnieć o jej przepięknym wydaniu. Tak jak i „Czuła przewodniczka” tak i „Przędza” zawiera duże litery, graficznie wyróżnione ważniejsze fragmenty czy grafiki, które nawiązują do treści i świetnie dopełniają całości. Dzięki temu książka cieszy nie tylko treścią, ale i swoim wyglądem. Wyjątkowa, bardzo ciepła i empatyczna, naprawdę warto ją przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.

Książkę „Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować