Strona główna » Z książkami po zmroku. Noc Księgarń już w najbliższy piątek
Wydarzenia literackie

Z książkami po zmroku. Noc Księgarń już w najbliższy piątek

Noc Księgarń 7 października

W piątek 7 października po raz czwarty odbędzie się Noc Księgarń. W ogólnopolską czytelniczą akcję zaangażowanych jest ponad 130 autorskich, niezależnych, kameralnych, dziecięcych księgarnio-kawiarni i kluboksięgarni w 50 miastach.

Zakupy książek po zmroku, czemu nie? Właśnie w październiku dzięki Nocy Księgarń będzie ku temu okazja. Po raz pierwszy zorganizował ją w 2019 roku dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN). Ciepło przyjęta akcja zagościła już na stałe w październikowym sezonie, dlatego odbędzie się również w tym roku – a dokładnie 7 października. Zaangażowane w jesienne wydarzenie księgarnie przygotowały bogaty program, który zadowoli każdego miłośnika czytania. Spotkania autorskie, spacery, warsztaty dla dzieci i dla dorosłych, dyskusje, gry w planszówki, tańce, konkursy, kiermasze, turnieje krzyżówek – to tylko niektóre z atrakcji. Nie zabraknie również wydarzeń online.

Plakat dla tegorocznej edycji Nocy Księgarni przygotował Igor Kubik. Jego autorski projekt nawiązuje do hasła festiwalu “Spotkajmy się w księgarniach!”.

Szczegółowy program wydarzenia wraz z listą zaangażowanych księgarni znajdziesz TUTAJ.

Kasia