Strona główna » Z książkami po zmroku. Noc Księgarń już w najbliższy piątek
Wydarzenia literackie

Z książkami po zmroku. Noc Księgarń już w najbliższy piątek

Noc Księgarń 7 października

W piątek 7 października po raz czwarty odbędzie się Noc Księgarń. W ogólnopolską czytelniczą akcję zaangażowanych jest ponad 130 autorskich, niezależnych, kameralnych, dziecięcych księgarnio-kawiarni i kluboksięgarni w 50 miastach.

Zakupy książek po zmroku, czemu nie? Właśnie w październiku dzięki Nocy Księgarń będzie ku temu okazja. Po raz pierwszy zorganizował ją w 2019 roku dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN). Ciepło przyjęta akcja zagościła już na stałe w październikowym sezonie, dlatego odbędzie się również w tym roku – a dokładnie 7 października. Zaangażowane w jesienne wydarzenie księgarnie przygotowały bogaty program, który zadowoli każdego miłośnika czytania. Spotkania autorskie, spacery, warsztaty dla dzieci i dla dorosłych, dyskusje, gry w planszówki, tańce, konkursy, kiermasze, turnieje krzyżówek – to tylko niektóre z atrakcji. Nie zabraknie również wydarzeń online.

Plakat dla tegorocznej edycji Nocy Księgarni przygotował Igor Kubik. Jego autorski projekt nawiązuje do hasła festiwalu “Spotkajmy się w księgarniach!”.

Szczegółowy program wydarzenia wraz z listą zaangażowanych księgarni znajdziesz TUTAJ.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować