Strona główna » 5. urodziny kampanii społecznej Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek”
Wydarzenia literackie

5. urodziny kampanii społecznej Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek”

5. uordziny kampanii Mała książka - wielki człowiek

W 2022 roku kampania Instytutu Książki świętuje już 5. urodziny. W ramach ciepło przyjętego programu „Mała książka – wielki człowiek” udało się przygotować niemal 4 000 000 Wyprawek Czytelniczych dla niemowląt, przedszkolaków i pierwszoklasistów. A z okazji urodzinowych obchodów Instytut Książki przygotowuje listopadową konferencję dla bibliotekarek, bibliotekarzy, edukatorów oraz animatorów promujących czytelnictwo.

W dniach 15-16 listopada w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się konferencja z okazji 5. urodzin kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Swoją chęć udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać bibliotekarze i bibliotekarki pracujący w bibliotekach publicznych i szkolnych, którzy uczestniczą w projekcie oraz edukatorzy i animatorzy, którzy promują czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników. W programie konferencji m.in.: spotkania ze znakomitymi gośćmi, wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. Obchody pięciolecia kampanii uświetni polsko-ukraińska wystawa „Czytanie relacji” z ilustracjami z książek dla dzieci oraz koncertem zespołu Piwnica św. Norberta.

Zapisy na konferencję już ruszyły i potrwają do 10 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a dla uczestników organizatorzy zapewniają nocleg.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj. Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.

Kasia