Strona główna » 5. urodziny kampanii społecznej Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek”
Wydarzenia literackie

5. urodziny kampanii społecznej Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek”

5. uordziny kampanii Mała książka - wielki człowiek

W 2022 roku kampania Instytutu Książki świętuje już 5. urodziny. W ramach ciepło przyjętego programu „Mała książka – wielki człowiek” udało się przygotować niemal 4 000 000 Wyprawek Czytelniczych dla niemowląt, przedszkolaków i pierwszoklasistów. A z okazji urodzinowych obchodów Instytut Książki przygotowuje listopadową konferencję dla bibliotekarek, bibliotekarzy, edukatorów oraz animatorów promujących czytelnictwo.

W dniach 15-16 listopada w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbędzie się konferencja z okazji 5. urodzin kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Swoją chęć udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać bibliotekarze i bibliotekarki pracujący w bibliotekach publicznych i szkolnych, którzy uczestniczą w projekcie oraz edukatorzy i animatorzy, którzy promują czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników. W programie konferencji m.in.: spotkania ze znakomitymi gośćmi, wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. Obchody pięciolecia kampanii uświetni polsko-ukraińska wystawa „Czytanie relacji” z ilustracjami z książek dla dzieci oraz koncertem zespołu Piwnica św. Norberta.

Zapisy na konferencję już ruszyły i potrwają do 10 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a dla uczestników organizatorzy zapewniają nocleg.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj. Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować