Strona główna » Wydawnictwo Media Rodzina świętuje 30. urodziny!
Ciekawostki Wydarzenia literackie

Wydawnictwo Media Rodzina świętuje 30. urodziny!

Wydawnictwo Media Rodzina świętuje 30 lat

Minęło już 30 lat od premiery bestsellerowego poradnika „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Właśnie ta publikacja rozpoczęła działalność Wydawnictwa Media Rodzina. Dziś nakładem poznańskiej oficyny wydawniczej ukazują się nie tylko poradniki, ale również powieści, kryminały, literatura młodzieżowa i dziecięca, w tym najbardziej popularne w Polsce serie książek dla najmłodszych – Kicia Kocia, Żubr Pompik, Pan Kuleczka, Mysi Domek, Operacja…, Krowa Matylda, Mądra Mysz czy Pettson i Findus. Więc z okazji okrągłych urodzin już w najbliższą niedzielę Media Rodzina zaprasza swoich czytelników do wspólnego świętowania!

Wydawnictwo Media Rodzina

Wydawnictwo Media Rodzina powstało w 1992 roku. Założyli je Robert Gamble i Bronisław Kledzik. Wydawnictwo zasłynęło nie tylko przełomowymi w Polsce poradnikami autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish. Ogromną popularność przyniosło mu wydanie polskiego tłumaczenia genialnej serii J.K. Rowling o Harrym Potterze, trylogii Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” oraz sagi C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”. W poznańskim wydawnictwie ukazują się również książki dla dzieci polskiej autorów, m.in. Anity Głowinskiej (Kicia Kocia), Wojciecha Widłaka (Pan Kuleczka), Elizy Piotrowskiej (Ciocia Jadzia).

Obchody 30-lecia Wydawnictwa Media Rodzina

W ramach podziękowań za 30-letnią obecność na polskim rynku książki Media Rodzina organizuje urodziny zarówno dla małych i dużych czytelników. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 25 września w Poznaniu na Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1). Od godziny 11 do 16 będzie więc można wziąć udział w kiermaszu książkowym, odpocząć w Strefie relaksu, zakosztować jedzenia z oferty foodtracków, a przede wszystkim skorzystać z przygotowanych specjalnie na 30-urodziny warsztatów i spotkań.

Plan warsztatów prezentuje się następująco:

 1. Findus i Kastor majsterkują
 2. Kicia Kocia u lekarza
 3. Tor przeszkód Ola i Awy
 4. Ciocia Jadzia na wsi, czyli spotkanie z Kozą Fetorką
 5. Urodzinowe koło fortuny z bohaterami książek Media Rodzina
 6. Gra planszowa Żubra Pompika
 7. Dekorowanie tortu urodzinowego
 8. Bańki mydlane
 9. Kącik artystyczny Kaczki Katastrofy
 10. Stowarzyszenie Walki o Emancypację Skrzatów Zniewolonych, czyli dziergamy urodzinowy szalik
 11. Ostry Dyżur Literacki

11:30 i 12:30 – Operacja Detektyw
14:00 – Lekcje eliksirów

Gościem specjalnym 30-urodzin Wydawnictwa Media Rodzina będzie Anita Głowińska, autorka dobrze wszystkim znanej ulubienicy dzieci, Kici Koci. Warto również rozważyć zakup biletu na wydarzenie specjalne Pograjki z Ciocią Jadzią i Żubrem Pompikiem czyli muzyczny spektakl w wykonaniu Teatru Fuzja z Poznania. Bilety w cenie 5 zł można kupić już teraz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora.

 

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować