Strona główna » Warszawskie Targi Fantastyki 2022
Wydarzenia literackie

Warszawskie Targi Fantastyki 2022

Warszawskie Targi Fantastyki

Martwi Cię nadchodzący wrzesień? Niepotrzebnie! Nadchodzą świetnie zapowiadające się premiery jak i ciekawe wydarzenia literackie. Już w drugim tygodniu września startuje dwudniowe wydarzenie, które przypadnie do gustu miłośników literatury fantastycznej. Zapisz datę 10 – 11.09 i przyjedź do Warszawy na Warszawskie Targi Fantastyki!

Fantastyczne nie tylko z nazwy wydarzenie odbędzie się w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie przy ulicy Brackiej 25. To już piąta odsłona Warszawskich Targów Fantastyki i, jak czytamy w wydarzeniu na Facebooku, targi odbędą się po raz ostatni w tym miejscu. Organizatorzy na przyszłe lata szykują bowiem większą, bardziej przestronną lokalizację, którą zdradzą jeszcze w grudniu.

(…) zapraszamy Was w ekscytującą podróż w świat Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. Tym razem zabierzemy Was w krainę piasku, dżinów oraz magii i odkryjemy przed Wami tajemnice gorącego Bliskiego Wschodu.

Na odwiedzających będą czekać warsztaty tematyczne, spotkania z autorami, stoiska i kramy z książkami z gatunku fantastyki, komiksami, jak również z gadżetami, biżuterią, kosmetykami. Wśród gości pojawi się m.in. Wiktoria Czyżycka, Agnieszka Ziętarska, Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Tyniec, Andrzej Ziemiański. Co ważne, wstęp na Warszawskie Targi Fantastyki jest biletowany. Wejściówki w ramach przedsprzedaży, w tym dwudniowe karnety, można zakupić online do 7 września. Dla jeszcze niezdecydowanych istnieje oczywiście opcja zakupu biletu wstępu w dniach trwania imprezy w kasach. Koszt jednodniowej wejściówki dla osoby dorosłej wynosi 10 zł.

Godziny otwarcia Warszawskich Targów Fantastyki:

  • 10.09 sobota: 10:00 – 20:00
  • 11.09 niedziela: 10:00 – 18:00

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziesz tutaj.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować