Strona główna » W grudniu odbędą się Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2022
Wydarzenia literackie

W grudniu odbędą się Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2022

30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W pierwszych dniach grudnia odbędą się 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. To idealna okazja tuż przed Bożym Narodzeniem, by wyposażyć się w książkowe prezenty dla najbliższych i znaleźć wartościowe lektury dla siebie na zimę.

Wrocławskie wydarzenie odbywa się od 1992 roku. Jednak nie od początku przybrało formę targów otwartych dla czytelników. Najpierw nosiło nazwę Spotkań Wydawców Dobrej Książki, które były organizowane w różnych miastach Polski, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie. We Wrocławiu organizacją tej imprezy zajmowało się Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, a następnie Wydawnictwo Dolnośląskie. Z ogólnopolskich spotkań wydawców zachowało się jedynie to w stolicy Dolnego Śląska. Swoją obecną nazwę otrzymało w 2013 roku. W 2019 roku połączyło się z Targami Dobre Strony i na stałe wpisało w grudniowy kalendarz wydarzeń literackich. Od tego roku operatem WTDK jest Fundacja Halo Targi.

W ramach Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbywają się dwa konkursy – Nagroda Edytorska Pióro Fredry i Nagroda Edytorska Dobre Strony. Wydawnictwa, których tytuły jury wyróżni jako najciekawiej wydane i zaprojektowane książki, otrzymają nagrody w wysokości 20 tys. złotych. Zgodnie z regulaminem nagród wydawnictwa muszą przeznaczyć otrzymaną kwotę na przygotowanie kolejnej publikacji.

Aktualnie trwają zgłoszenia wydawców.

Wrocławska impreza odbędzie się w dniach 1 – 4 grudnia w Hali Stulecia. Więcej informacji o Wrocławskich Targach Dobrych Książek znajdziesz TUTAJ.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować