Strona główna » W piątek startuje Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki we Wrocławiu
Wydarzenia literackie

W piątek startuje Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki we Wrocławiu

Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki

W pierwszy piątek listopada rozpoczyna się niezwykła wystawa w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Książki. W dwóch wrocławskich galeriach miłośnicy czytania i sztuki będą mogli obejrzeć prace artystów, którzy stworzyli dzieła nawiązuje do hasła „książka”. Zdecydowanie nie zabraknie swobodnych interpretacji twórców, takich jak np. marynarki uszytej ze słów czy szklanego naczynia wypełnionego stronami.

W dniach 4 – 13 listopada w galeriach Neon oraz Sztuka na miejscu we Wrocławiu odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki. Zainaugurują go wernisaże:

  • Galeria NEON, ul. Traugutta 19/21, Wrocław | godzina 17:30
  • Sztuka na miejscu, ul. Łaciarska 4, Wrocław | godzina 19:00

W ramach wystaw odwiedzający zobaczą prace pięćdziesięciu trzech artystów. Ich dzieła nawiązują formą do dobrze znanemu nam wyglądowi typowej książki. Z kolei niektórzy pokusili się o bardziej subtelne interpretacje oraz nawiązania. Część książek będzie można wziąć w ręce i dotknąć. Jednak będą również takie, które obejrzeć można zza szyby gabloty. Przy każdej pracy znajdzie się za to notka odautorska, w której artyści wyjaśniają inspiracje i motywacje dla swojego dzieła.

Kiedy mówimy o książce artystycznej, nie powinny nas dziwić ani marynarka uszyta ze słów, ani szklane naczynia wypełnione stronicami spreparowanymi niczym opłatki. Liczę na to, że Ogólnopolski Przegląd Sztuki Książki będzie dla Państwa źródłem inspirujących zaskoczeń.

– Magdalena Wosik, główna kuratorka OPSK

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz TUTAJ.

Kasia