Strona główna » “Sycylijskie lwy” u reżysera “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
Ciekawostki Literatura piękna

“Sycylijskie lwy” u reżysera “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”

Ekranizacja powieści Sycylijskie lwy

Książki książkami, ale nic nie równa się ze świetnym kinem! Kto miał okazję oglądać komediodramat z 2016 roku w reżyserii Paolo Genovese, z pewnością przybije nam piątkę. A dlaczego na portalu o książkach zmieniamy temat na filmowy? Nie bez powodu! Mamy potwierdzoną informację, że włoski reżyser zekranizuje dla Disney+ powieść „Sycylijskie lwy”.

Jeśli tytuł książki „Sycylijskie lwy” nic Ci nie mówi, spieszymy z wyjaśnieniem. To nowa powieść Stefanii Auci, która podbiła listy bestsellerów nie tylko we Włoszech. A od ostatniego tygodnia czerwca zachwyca również polskich czytelników. Na szczęście nie musieliśmy czekać długo na kolejne wspaniałe wieści.

Jak czytamy w poście Wydawnictwa W.A.B., którego nakładem ukazała się pierwsza część sagi rodziny Florio, Paolo Genovese zekranizuję tę powieść dla sieci telewizyjnej Disney+. Prace nad realizacją serialu opartego na powieści „Sycylijskie lwy” mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.

Więc jeśli z niecierpliwością czekasz na kolejne dzieło włoskiego reżysera na miarę „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, zachęcamy Cię do lektury książki Stefanii Auci. Jak pisze o niej Marcin Meller:

Auci ma swój styl i język, daje 500 stron godziwej rozrywki z cyklu „ucząc bawi, bawiąc uczy”, doprowadza historię rodu, który zalał świat winem Marsala do roku 1868 i szykuje ciąg dalszy, którego, jeśli pochłoniecie „Sycylijskie lwy”, nie będziecie mogli się doczekać.

Książkę kupisz tutaj.

Kasia