Strona główna » Serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka w 2023 na Netflixie
Ciekawostki Literatura obyczajowa

Serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka w 2023 na Netflixie

Informacja zwrotna
Fot. Zuzanna Krajewska

Netflix serialowymi i filmowymi zapowiedziami, które wczoraj ujawnił, sprawił swoim widzom mnóstwo radości. Czytelnicy też mają powód do ekscytacji! Okazuje się, że studio Opus TV pracuje nad serialową adaptacją ostatniej książki Jakuba Żulczyka Informacja zwrotna.

W zeszłym roku (2021) ukazała się poruszająca książka autora bestsellerowych powieści Wzgórze psów czy Ślepnąc od świateł, niezaprzeczalnie jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarzy. Informacja zwrotna to połączenie antykryminału i dramatu psychologicznego. Miłośnicy twórczości Żulczyka pozostali pod wrażeniem jego budzącej skrajne emocje opowieści o uzależnieniu od alkoholu. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że z ogromnym entuzjazmem zareagowali na wczorajszy wpis pisarza na Facebooku. W komentarzach znajdziemy m.in. takie słowa jak:

Super info! Jeśli za najlepszą polską powieść zeszłego roku, biorą się twórcy najlepszego polskiego serialu ostatniego roku… To musi być sztos!

Jak czytamy w krótkim opisie serialu na filmwebie, polski dramat będzie opowiadał historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego. Główny bohater decyduje się wyruszyć w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki. Wszystko po to, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. Pełna obsada ekranizacji nie jest jeszcze znana, chociaż jedno jest pewne. W roli głównej jako Marcin Kania zagra Arkadiusz Jakubik! Za reżyserię wyczekiwanej produkcji odpowiada Leszek Dawid, natomiast świetny scenariusz napisał Kacper Wysocki (Klanger). Premiera serialu Informacja zwrotna już w przyszłym roku. Czekamy!

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować