Strona główna » Serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka w 2023 na Netflixie
Ciekawostki Literatura obyczajowa

Serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka w 2023 na Netflixie

Informacja zwrotna
Fot. Zuzanna Krajewska

Netflix serialowymi i filmowymi zapowiedziami, które wczoraj ujawnił, sprawił swoim widzom mnóstwo radości. Czytelnicy też mają powód do ekscytacji! Okazuje się, że studio Opus TV pracuje nad serialową adaptacją ostatniej książki Jakuba Żulczyka Informacja zwrotna.

W zeszłym roku (2021) ukazała się poruszająca książka autora bestsellerowych powieści Wzgórze psów czy Ślepnąc od świateł, niezaprzeczalnie jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarzy. Informacja zwrotna to połączenie antykryminału i dramatu psychologicznego. Miłośnicy twórczości Żulczyka pozostali pod wrażeniem jego budzącej skrajne emocje opowieści o uzależnieniu od alkoholu. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że z ogromnym entuzjazmem zareagowali na wczorajszy wpis pisarza na Facebooku. W komentarzach znajdziemy m.in. takie słowa jak:

Super info! Jeśli za najlepszą polską powieść zeszłego roku, biorą się twórcy najlepszego polskiego serialu ostatniego roku… To musi być sztos!

Jak czytamy w krótkim opisie serialu na filmwebie, polski dramat będzie opowiadał historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego. Główny bohater decyduje się wyruszyć w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki. Wszystko po to, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. Pełna obsada ekranizacji nie jest jeszcze znana, chociaż jedno jest pewne. W roli głównej jako Marcin Kania zagra Arkadiusz Jakubik! Za reżyserię wyczekiwanej produkcji odpowiada Leszek Dawid, natomiast świetny scenariusz napisał Kacper Wysocki (Klanger). Premiera serialu Informacja zwrotna już w przyszłym roku. Czekamy!

Kasia