Czy jest możliwe, by czytać e-booki i słuchać audiobooków całkowicie za darmo, a przede wszystkim legalnie? Oczywiście! Czytaj PL po raz kolejny zaprasza do udziału w swojej corocznej akcji promującej czytelnictwo, w której na miłośników literatury czeka aż 18 bestsellerów. Jeśli masz więc ochotę spędzić trochę czasu z wirtualną książkę i wzbogacić się o nowe historie, koniecznie skorzystaj z akcji Czytaj PL, która wystartowała 2 listopada pod hasłem „Akcja szyta na miarę!”.
Czytaj PL – Akcja szyta na miarę!
Nie ma chyba lepszej pory na czytanie niż zaawansowana jesień. Kiedy za oknem już po godzinie 16 robi się ciemno, a plucha i niskie temperatury nie zachęcają do wychodzenia z domu, warto sięgnąć po książkę. Kupiona w księgarni czy wypożyczona z biblioteki lektura zajmuje nas na długie godziny. A jeszcze lepiej, kiedy nie tylko nie musimy za nią płacić, a możemy ją wybrać, wygodnie leżąc na kanapie. Umożliwia to trwająca w listopadzie akcja czytelnicza Czytaj PL, za której organizacją stoi KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Woblink, czyli największa w Polsce platforma z ebookami, audiobookami i książkami papierowymi. Wydarzenie, które na mapie Polski zagościło po raz pierwszy w 2013 roku, współorganizuje również Instytut Książki oraz wydawnictwa.
W 2023 roku w akcję Czytam PL zaangażowały się następujące wydawnictwa:
- Wydawnictwo Dolnośląskie,
- Wydawnictwo Dowody,
- Wydawnictwo Filia,
- Wydawnictwo Otwarte,
- Wydawnictwo Jaguar,
- Wydawnictwo Insignis,
- Wydawnictwo Kobiece,
- Wydawnictwo Znak,
- Wydawnictwo Prószyński i S-ka,
- Wydawnictwo Young,
- Wydawnictwo We need YA,
- Wydawnictwo Literackie,
- Wydawnictwo Błysk
Od 2 listopada na stronie Czytaj PL znajdziemy 18 tytułów książek, które możemy bezpłatnie wypożyczyć. Organizatorzy akcji wybrali najbardziej popularne powieści – ale nie tylko – ostatnich miesięcy. Na liście darmowych tytułów znajdziemy więc książki m.in. Remigiusza Mroza, Katarzyny Puzyńskiej, Gabrieli Gargaś, Alice Oseman, Roberta Małeckiego.
Co trzeba zrobić, żeby uzyskać dostęp do udostępnionych w tegorocznej akcji Czytaj PL książek?
- Pobierz darmową aplikację Woblink – znajdziesz ją w sklepie Google Play oraz App Store.
- Zeskanuj kod, który znajdziesz na stronie czytajpl.pl. Być może kody QR zobaczysz także w swoim mieście na plakatach, które promują akcję.
- A teraz wybierz tylko książkę, którą chcesz przeczytać lub odsłuchać w formie audiobooka. Możesz czytać wypożyczone lektury na czytnikach Kindle oraz inkBook. Jeśli więc jesteś użytkownikiem Kindle’a/inkBooka, dokładną instrukcję wypożyczenia książki do czytania znajdziesz tutaj. Ebooki/audiobooki możesz oczywiście odtwarzać również na swoim smartfonie lub tablecie.
- Jedynym ograniczeniem jest jedynie czas Masz czas do 30 listopada!
Bestsellery akcji Czytaj PL 2023
Oto lista książek, które można przeczytać w ramach tegorocznej akcji Czytaj PL:
- „Muchomory w cukrze” – Marta Bijan
- „Cmentarz osobliwości” – Paulina Hendel
- „Cztery tysiące tygodni” – Oliver Burkeman
- „Jak płakać w miejscach publicznych” – Emilia Dłużewska
- „Kabalista” – Remigiusz Mróz
- „Wiatrołomy” – Robert Małecki
- „Wiem, co czujesz” – Gabriela Gargaś
- „Historia na śmierć i życie” – Wojciech Tochman
- „Dom Oriona” – Julia Fiedorczuk
- „Schronisko, które przestało istnieć” – Sławek Gortych
- „The American Roommate Experiment” – Elena Armas
- „Niedźwiedź w objęciach smoka” – Michał Lubina
- „Polka w Korei” – Agnieszka Klessa-Shin
- „Heartstopper. Tom 4” – Alice Oseman
- „Głusza” – Anna Goc
- „It Starts with Us” – Colleen Hoover
- „Motylek” – Katarzyna Puzyńska
- „Legendy i latte” – Travix Baldree
Organizatorzy zachęcają do dzielenia się informacjami o trwającej akcji promującej czytelnictwo na swoich kontach w mediach społecznościowych. Jeśli bierzesz udział i chcesz zachęcić również innych, używaj w swoich postach hashtagów: #czytajpl #czytajpl2023 #akcjaszytanamiarę. W 2022 roku w akcji Czytaj PL wzięło udział ponad 60 000 osób. Czy w tym roku polscy czytelnicy przebiją tę liczbę?
Dokładne informacje na temat akcji znajdziesz na stronie Czytaj PL.
Skomentuj