Strona główna » Polska premiera autobiografii Britney Spears “The woman in me” już w październiku
Biografie Zapowiedzi i nowości

Polska premiera autobiografii Britney Spears “The woman in me” już w październiku

"The woman in me" autobiografia Britney Spears

Wydawnictwo W.A.B. podzieliło się ze swoimi obserwatorami na Facebooku i Instagramie wspaniałą wiadomością. Otóż 25 października, czyli dzień po światowej premierze książki, ukaże się również polskie tłumaczenie głośnej autobiografii Britney Spears. Te długo wyczekiwane wspomnienia księżniczki muzyki pop pozwolą czytelnikom poznać prawda na temat jej życia, które od lat pozostaje tematem tabloidów.

Historia Britney Spears jej własnymi słowami

W USA autobiografia Britney Spears zatytułowana „The woman in me” ukaże się nakładem Simon & Schuster. Nabycie praw do książki amerykańskiej gwiazdy kosztowało wydawnictwo 15 milionów dolarów (!). Sama wokalistka poinformowała fanów o zbliżającej się premierze na swoim Instagramie 5 dni temu. W krótkiej rolce podkreśla, że jest to historia opowiedziana nareszcie na jej warunkach. Tym bardziej cieszy nas tak szybka reakcja Wydawnictwa W.A.B., które nie każe czekać polskim czytelnikom na tłumaczenie szykującego się zagranicznego bestsellera.

Jak czytamy w dzisiejszym poście Wydawnictwa W.A.B.:

W końcu możemy to ogłosić. Zostaliśmy polskim wydawcą autobiografii Britney Spears! „The woman in me” to odważna i zdumiewająco poruszająca opowieść o wolności, sławie, macierzyństwie, przetrwaniu, wierze i nadziei. Britney Spears po raz pierwszy opowiada swoją historię na własnych warunkach. (…)

Napisana z niezwykłą szczerością i humorem, przełomowa książka Spears rzuca światło na nieprzemijającą siłę muzyki i miłości oraz na to, jak ważne jest móc wreszcie opowiedzieć własną historię, na własnych warunkach.

Autobiograficzna książka Britney Spears

Kiedy w latach 90. i na początku lat 00. Britney Spears odnosiła ogromne sukcesy w branży muzycznej, tak w ostatnich latach większość informacji, które ukazywały się na temat wokalistki, dotyczyły jej złego stanu zdrowia i ubezwłasnowolnienia przez ojca. Trudno było uwierzyć, że piosenkarka nazywana księżniczką popu i ikoną popkultury schyłku XX wieku, artystka z najlepiej sprzedającymi się albumami muzycznymi na świecie, nie może decydować o swoim życiu. Britney Spears przez ponad 13 lat pozostawała pod nadzorem swojego ojca. Została ubezwłasnowolniona w 2008 roku, po tym jak trafiła na oddział psychiatryczny, w którym była diagnozowana po przebytym załamaniu nerwowym. Od tej pory kuratelę nad kobietą sprawował jej ojciec, Jamie Spears, który miał pełne prawo do zarządzania jej majątkiem.

23 czerwca 2021 roku podczas rozprawy sądowej w Los Angeles piosenkarka złożyła szokujące opinią publiczną zeznania, w których opowiedziała o ostatnich latach swojego życia i błagała o zniesienie nadzoru. Jak powiedziała w sądzie: „Chcę tylko odzyskać swoje życie”. Okazało się, że ojciec m.in. ograniczał jej znacznie dostęp do pieniędzy, zmuszał do podpisywania kontraktów i występowania na scenie wbrew jej woli, monitorował jej wszystkie rozmowy telefoniczne, czy podawał lit, kiedy sprzeciwiała się jego nakazom. Sąd ostatecznie zakończył kuratelę 21 listopada 2021 roku.

We wrześniu 2021 roku na Netflixie ukazał się dokument na temat ubezwłasnowolnienia wokalistki „Britney kontra Spears”.

Przekonujące zeznania Britney w sądzie wstrząsnęły światem, zmieniły prawo i pokazały jej inspirującą siłę i odwagę. Nie mam wątpliwości, że jej pamiętnik będzie miał podobny wpływ – i będzie wydarzeniem wydawniczym roku. Nie moglibyśmy być bardziej dumni, mogąc pomóc jej w końcu podzielić się swoją historią.

– Jennifer Bergstrom, starszy wiceprezes i wydawca Gallery Books

Tytuł autobiografii Britney Spears nawiązuje do jej przeboju „I’m Not a Girl, Not Yet a Woman”, w którym śpiewa:

I’m not a girl don’t tell me what to believe
(Not yet a woman)
I’m just tryin’ to find the woman in me, yeah
(All I need is time) oh, all I need is time
(A moment that is mine) that’s mine
While I’m in between

Autobiografia Britney Spears, autorki przebojów takich jak „Toxic”, „Oops!… I Did It Again” czy „..Baby One More Time”, ukaże się w USA 24 października 2023 roku. Znana jest również okładka książki. Z pewnością wkrótce pojawi się więcej informacji na temat polskiej premiery (25 października 2023 roku).

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować