Strona główna » O snach z innej perspektywy. „Alchemia snów” Atheny Laz – recenzja
Poradniki Recenzje

O snach z innej perspektywy. „Alchemia snów” Atheny Laz – recenzja

Alchemia snów - Athena Laz

Któż z nas nie lubi zasypiać? To wspaniałe uczucie, gdy po dniu pełnym pracy i wrażeń wreszcie nadchodzi czas na wyciszenie się i odpoczynek. Do tego jeszcze miękka i pachnąca pościel i człowiek już jest rozmarzony… Tymczasem Athena Laz w swojej książce zaczepia nas z zupełnie innej strony i pokazuje, że sen to znacznie więcej, niż tylko sposób na regenerację organizmu.

O snach z innej perspektywy

Athena Laz interesuje się snami, które w jej odczytaniu są odbiciem ludzkiej duszy. Korzysta ze starożytnej wiedzy, która pozwalała odszyfrowywać obrazy, jakie widzieliśmy w trakcie snu. Gdy jedni uważają, że noc to czas regeneracji i nasz umysł podsyła nam zupełnie bezsensowne treści, które nie mają żadnego znaczenia inni twierdzą, że to ogromnie ważne sygnały. Kto mówi prawdę? Chyba nie można jednoznacznie tego orzec. 😉 W końcu nie sposób dyskutować z nauką, a z drugiej strony nikt nie zagwarantuje, że starożytne, wielowiekowe tradycje nie niosą w sobie głębokiej mądrości.

Świadome śnienie

Jednym z ciekawszych wątków, jaki porusza autorka jest świadome śnienie. To coś, o czym mówi się coraz częściej. Znając fale, na jakich pracuje nasz mózg można rozróżnić różne stany. Jeśli nauczymy się obserwować swój potok myśli, to w pewnym momencie łatwiej będzie się nam „wbić” w ten moment, gdy świadomy umysł zaczyna się wyłączać i do głosu dochodzą wrażenia senne.

Niektórzy twierdzą, że podczas świadomych snów mogli przeanalizować swoje emocje lub nauczyć się nowych rzeczy. Inni zaś uważają, że to moment, gdy nasza dusza komunikuje się z nami. Jeśli zechcemy, to uda się nam skomunikować także z innymi i takie przypadki opisuje w swojej książce Athena Laz. Jednak znacznie ważniejszy jest sam aspekt świadomych snów, które nie mają nic wspólnego z ezoteryką.

Droga do samopoznania

Chyba nie ma osoby, która nie miałaby snu o lataniu czy wypadaniu zębów. Są takie motywy, które przewijają się wśród osób w różnym wieku czy o odmiennych doświadczeniach. I to sygnały, które wysyła nam nasz mózg. Prawdą jest, że na co dzień obserwujemy mnóstwo zdarzeń i dociera do nas wiele bodźców. Gdybyśmy wszystkie je zapamiętali, nasz mózg by się „przegrzał”. Dlatego wiele z nich, w tym nasze emocje trafiają do podświadomości, która w trakcie snu uwielbia dochodzić do głosu.

Sny, w których uciekamy, boimy się lub podejmujemy trudne decyzje wizualizują to, z czym faktycznie się mierzymy. I warto poświęcić temu uwagę. Autorka „Alchemii snów” jest psycholożką, którą pomaga swoim klientom analizować sny i odkrywać ich przekaz. Korzysta ze schematów, które zawsze się powtarzają. Sięga do starożytnych nauk, które wciąż niosą w sobie mądrość. I na ich podstawie próbuje nas „zaczepić” pokazując, że sny to jednak znacznie więcej niż mary zmęczonego całym dniem umysłu.

Ile w tym prawdy? Każdy z nas nosi w sobie własną. Warto więc konfrontować poglądy i czerpać różnorodną wiedzę. Świat jest zbyt ciekawy, by się na niego zamykać. Jeśli więc zainteresowała się „Alchemia snów”, możesz kupić ją tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować