Strona główna » Nowy Pucio już w kwietniu! „Pucio na wsi”
Książki dla dzieci Zapowiedzi i nowości

Nowy Pucio już w kwietniu! „Pucio na wsi”

To już siódma część przygód małego chłopca. Wydawnictwo Nasza Księgarnia podało oficjalną datę premiery kolejnej książki z bestsellerowej serii dla dzieci.

Za miesiąc 13. kwietnia 2022 roku do księgarń trafią egzemplarze książki Pucio na wsi. Tym razem ulubieniec dzieci wybiera się wraz z Misią na wieś – czeka na niego wiele ciekawych spotkań. Pozna tam pana Henryka i jego gospodarstwo, panią Ewę i jej stadninę, jak również panią Monikę i jej pracownię ceramiki. Na dodatek nauczy się, jak robić pyszne konfitury i jak upiec wspaniały sękacz na festyn. O nudzie nie ma mowy!

Najnowsza część Pucia autorstwa wspaniałego duetu Marty Galewskiej-Kustrato (autorka) i Joanny Kłos (ilustratorka) to idealna lektura dla najmłodszych dzieci (2+) oraz dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat). Książka Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci – jak sam tytuł sugeruje – sprawdzi się jako edukacyjna pomoc dla rodziców, którzy ćwiczą z maluchem umiejętność rozumienia mowy oraz umiejętność opowiadania. Praca z książką pomoże również wzbogacić słownik dziecka o nazwy nowych obiektów.

Jeśli chcecie wybrać się z Puciem na wieś, książkę kupicie tutaj: Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować