Strona główna » Nowe, poszerzone wydanie książki Ewy Woydyłło. „Żal po stracie. Sztuka akceptacji”
Polecenia Poradniki

Nowe, poszerzone wydanie książki Ewy Woydyłło. „Żal po stracie. Sztuka akceptacji”

We wrześniu w księgarniach pojawiło się drugie wydanie fantastycznego poradnika Ewy Woydyłło „Żal po stracie. Sztuka akceptacji”. Znajdziesz w nim dodatkowy rozdział, który omawia zagadnienia związane z doświadczeniami wojennymi i tym, w jaki sposób człowiek może się z nimi uporać. Każdy z nas w swoim życiu doświadczy strat. Niektóre będą wydawać się nieznaczne, inne okażą się bardzo dotkliwe. Warto więc sięgnąć po tę książkę. Co jeszcze w niej znajdziesz?

„Żal po stracie”

Ewa Woydyłło to doświadczona i ceniona psycholożka, która podejmuje temat dotyczący traumy i sposobów radzenia sobie z nią. Autorka odwołuje się nie tylko do swojej wiedzy, ale i do własnej biografii i sytuacji, w których musiała uporać się ze stratami i tym, w jaki sposób one na nią wpłynęły.

Woydyłło omawia w swojej książce to, jak różnorodne mogą być straty. Niektóre z nich dotyczą zakończenia związku czy utraty pracy. Inne wybuchu wojny czy konieczności zmiany miejsca zamieszkania. A jednak pomimo wielu różnic mają one jedną wspólną cechę. Z powodu straty coś się kończy, rozpada się znany dotychczas nam świat i w jego miejsce pojawia się nowa rzeczywistość, w której jakoś musimy się odnaleźć.

Autorka stara się przekonać swoich czytelników, że akceptacja nowego stanu rzeczy wcale nie oznacza porażki czy kapitulacji. Tak naprawdę zaczynając pomagać innym najbardziej pomagamy sobie. Oswajanie strat staje się skutecznym sposobem walki z wywołanymi przez nie traumami.

„Żal po stracie. Sztuka akceptacji” to w rzeczywistości książka dla każdego z nas. Trudno znaleźć taką osobę, która nigdy nie doświadczyła straty. Co prawda na różnych etapach życia, ale każdy z nas doświadcza rozstań z partnerem lub partnerami, śmierci bliskich osób, zmiany pracy, przeprowadzek czy innych bardzo trudnych chwil. Warto więc wiedzieć, jak sobie z nimi radzić i jak postępować, by ich oswajanie było jak najłatwiejsze i najmniej bolesne.

Nowe wydanie książki Ewy Woydyłło znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować