Strona główna » „Nieświadomy mózg”. Najnowsze wydanie książki komentującej przełomowe badania
Książki naukowe i popularnonaukowe

„Nieświadomy mózg”. Najnowsze wydanie książki komentującej przełomowe badania

Nieświadomy mózg

Naukowcy i filozofowie od wieków dyskutują o tym, co wpływa na nasze zachowania i dokonywane codziennie wybory. Niektórzy uważają, że są one zdeterminowane przez nasze emocje lub doświadczenia pochodzące z innych wcieleń. Inni dostrzegają w nich procesy, które zachodzą w naszych mózgach na poziomie chemicznym. Tymczasem Leonard Mlodinow odwołuje się do badań z ostatnich dwóch dekad, które wstrząsnęły światem naukowców… Co nam mówi o nich „Nieświadomy mózg”?

„Nieświadomy mózg”

Badania dotyczące pracy ludzkiego mózgu wstrząsnęły światem naukowców równie mocno jak rewolucja kwantowa i to, jak bardzo zmieniła ona postrzeganie świata i istniejących w nim praw. Wgląd w pracę mózgu pozwolił orzec, że ludzkie doświadczenia czy sposoby rozumienia rzeczywistości w dużej mierze wynikają z procesów, które zachodzą poza naszą świadomością. I choć bardzo byśmy chcieli, by nasze decyzje były podejmowane na chłodno, z dala od emocji, to okazuje się, że są one zdeterminowane przez czynniki pozostające poza naszą kontrolą. Jak to możliwe?

Leonard Mlodinow przybliża temat instynktów, które działają w naszej nieświadomości. Autor książki stara się objaśnić, w jaki sposób wpływają one na nas. Pokazuje, że często uznajemy je za świadome, wynikające z racjonalnego spojrzenia na rzeczywistość. A jednak to nieprawda… Pisarz stara się wytłumaczyć, że jeśli chcemy w pełni korzystać z życia i zwalczyć swoje ograniczenia czy blokady, to musimy zdać sobie sprawę z podprogowego świata, który w znacznym stopniu warunkuje to, kim jesteśmy i jak się zachowujemy.

Ludzki mózg wciąż pozostaje mapą pełną tajemnic, o których naukowcy niewiele wiedzą. Na szczęście kolejne badania, choć bardzo powoli, pozwalają poznać ten temat nieco głębiej. Dowiadując się, jak pracuje nasz mózg, jesteśmy w stanie w bardziej świadomy sposób korzystać z niego i próbować nie poddawać się jego podświadomym mechanizmom. Bardzo interesująca książka, zdecydowanie warto znaleźć dla niej trochę wolnego czasu w te zimowe wieczory.

Najnowsze wydanie książki „Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować