Strona główna » Nadchodzi nowa adaptacja Pana Kleksa. Kto zagra Ambrożego?
Ciekawostki Książki dla dzieci

Nadchodzi nowa adaptacja Pana Kleksa. Kto zagra Ambrożego?

Ekranizacja Akademii Pana Kleksa

Jak donosi Dystrybutor Next Film, Maciej Kawulski pracuje nad nową filmową wersją Akademii Pana Kleksa. Sam reżyser również pochwalił się na swoich social mediach, pisząc, że „idzie nowe”. Wszyscy z niecierpliwością czekają na szczegóły współczesnej ekranizacji bajki Brzechwy.

Czy nowy film produkcji Open Mind Production i koproducenta Bajka Pana Kleksa ma szansę pokonać kultową ekranizację z lat 80.? W końcu od tylu lat każde dziecko i dorosły kojarzą sympatycznego czarodzieja Ambrożego Kleksa z genialną grą Piotra Fronczewskiego. Pojawiły się pogłoski, że w rolę może wcielić się Tomasz Kot. Nasza wyobraźnia już zaczęła działać!

Główny aktor ekranizacji dla dzieci pozostaje jednak wciąż zagadką. Za to, jak wynika z ogłoszenia do castingu, w rolę uczniów Akademii Pana Kleksa wcielą się dzieci w wieku 8-15 lat, które niekoniecznie są zawodowymi aktorami. W czasie castingu w Bajce Pana Kleksa byli mile widziani wszyscy – dziewczynki i chłopcy – niezależnie od doświadczenia przed kamerą. Warto dodać, że w filmie fabularnym reżysera znanego m.in. z takiej produkcji jak Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, ma również wystąpić Piotr Fronczewski. Nie wiemy natomiast, kogo zagra i jak duży będzie jego udział w produkcji.

Jeśli w oczekiwaniu na ekranizację chcecie wrócić do książki Brzechwy, kupicie ją tutaj: Akademia Pana Kleksa

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować