Strona główna » Nadchodzi nowa adaptacja Pana Kleksa. Kto zagra Ambrożego?
Ciekawostki Książki dla dzieci

Nadchodzi nowa adaptacja Pana Kleksa. Kto zagra Ambrożego?

Ekranizacja Akademii Pana Kleksa

Jak donosi Dystrybutor Next Film, Maciej Kawulski pracuje nad nową filmową wersją Akademii Pana Kleksa. Sam reżyser również pochwalił się na swoich social mediach, pisząc, że „idzie nowe”. Wszyscy z niecierpliwością czekają na szczegóły współczesnej ekranizacji bajki Brzechwy.

Czy nowy film produkcji Open Mind Production i koproducenta Bajka Pana Kleksa ma szansę pokonać kultową ekranizację z lat 80.? W końcu od tylu lat każde dziecko i dorosły kojarzą sympatycznego czarodzieja Ambrożego Kleksa z genialną grą Piotra Fronczewskiego. Pojawiły się pogłoski, że w rolę może wcielić się Tomasz Kot. Nasza wyobraźnia już zaczęła działać!

Główny aktor ekranizacji dla dzieci pozostaje jednak wciąż zagadką. Za to, jak wynika z ogłoszenia do castingu, w rolę uczniów Akademii Pana Kleksa wcielą się dzieci w wieku 8-15 lat, które niekoniecznie są zawodowymi aktorami. W czasie castingu w Bajce Pana Kleksa byli mile widziani wszyscy – dziewczynki i chłopcy – niezależnie od doświadczenia przed kamerą. Warto dodać, że w filmie fabularnym reżysera znanego m.in. z takiej produkcji jak Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, ma również wystąpić Piotr Fronczewski. Nie wiemy natomiast, kogo zagra i jak duży będzie jego udział w produkcji.

Jeśli w oczekiwaniu na ekranizację chcecie wrócić do książki Brzechwy, kupicie ją tutaj: Akademia Pana Kleksa

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować