Strona główna » Mocja – nowy imprint Wydawnictwa Natuli
Aktualności ze świata książki Poradniki Zapowiedzi i nowości

Mocja – nowy imprint Wydawnictwa Natuli

Wydawnictwo Mocja

Wydawnictwo Natuli jest bardzo dobrze znane wszystkim czytelnikom, którzy zainteresowani są tematami parentingowymi. Nakładem oficyny ukazują się zarówno poradniki dla rodziców jak i wartościowe książki dla dzieci. Tym razem Natuli poinformowało o nowej premierze, która ukaże się pod znakiem nowego imprintu – Mocja.

Jak czytamy w wiadomości mailowej zapowiadającej nową książkę:

Przedstawiamy naszą nową książkę “Radykalna szczerość” wydaną przez imprint Natuli – wydawnictwo MOCJA. Będziemy w nim wydawać książki rozwojowe, ale też wywrotowe i zmieniające istniejący ład.

Mamy nadzieję, że już wkrótce redakcja nowego imprintu zdradzi planowane premiery na ostatni kwartał tego roku. W każdy razie zapowiedź pierwszej publikacji Wydawnictwa Mocja brzmi bardzo zachęcająco. I wszystko wskazuje na to, że oferta Mocji będzie skierowana niekoniecznie tylko do rodziców, ale do każdego dorosłego, któremu po drodze z tematami rozwoju osobistego i psychologii.

Radykalna szczerość” – pierwsza książka Wydawnictwa Mocja

Jako pierwsza w ofercie Wydawnictwa Mocja ukaże się książka „Radykalna szczerość” dr. Blada Blantona. Na wstępie warto dodać, że publikacja miała swoją premierę w USA w 1994 roku. Książka zagranicą zyskała miano kontrowersyjnej i wkrótce poznają ją polscy czytelnicy. Już sam opis sugeruje, że w środku znajdziemy raczej niestandardowe słownictwo. W końcu sam autor słynie z niewyparzonego (chamskiego) języka. Jednak, co warto zaznaczyć, „Radykalna szczerość” jest książką głęboko terapeutyczną. Przywraca wiarę w to, że możliwe jest prawdziwe i trwałe porozumienie między ludźmi.

Kłamiecie jak najęci, gdy się boicie, a boicie się zawsze, gdy czujecie gniew.

Przyznajcie to.

To początek.

Ta książka to antidotum na konwencjonalne cierpienie. Mam nadzieję, że was wkurwi, zrani i zainspiruje, oraz wyrwie spod wpływu, jaki wasze umysły wywierają na wasze dusze.

Autor książki, dr Brad Blanton, jest psychoterapeutą, założycielem Radical Honesty Enterprises (dziś Radical Honesty Institute). Zasłynął również jako mówca i prowadzący warsztaty, któremu nie brakuje bystrego dowcipu i rozbrajającej szczerości. Oryginalny sposób bycia i przekazywania wiedzy sprawia, że dr Blanton ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Bez wątpienia także jego książka „Radykalna szczerość” podzieli polskich czytelników.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować