Strona główna » „Mama po raz pierwszy”. Wyjątkowa książka dla kobiet i ich partnerów
Polecenia Poradniki Recenzje

„Mama po raz pierwszy”. Wyjątkowa książka dla kobiet i ich partnerów

Mama po raz pierwszy

Macierzyństwo to niewątpliwie jedna z najważniejszych i najpiękniejszych w życiu dróg. Niestety tak jak i piękna jest równie trudna i bolesna. Stąd też panie, które nie są jeszcze matkami, mogą czuć się przerażone i zdezorientowane. W ich głowach pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości i warto je rozwiać. Dzięki temu zadbają o swój spokój oraz komfort przyszłego malucha. W księgarniach można trafić na wiele wartościowych poradników, które zdejmą kamień serca i wniosą wiele cennych wskazówek. Jedną z takich książek jest „Mama po raz pierwszy” od Beccy Hands i Alexis Stickland, dwóch brytyjskich położnych.

„Mama po raz pierwszy”

Macierzyństwo to temat rzeka. Przebieg ciąży i związane z nią dolegliwości, pierwsze godziny i dni po porodzie, pielęgnacja krocza w trakcie połogu, wszechobecne zmęczenie, niedobór właściwego jedzenia, ciągły bałagan i wpraszający się goście… Te tematy można wymieniać bez końca, a i tak pewnie pojawi się kolejny, dotąd niewypowiedziany. Wokół nich pojawia się jeszcze więcej wątpliwości oraz sposobów na ich rozwiązanie. Prawda jest taka, że każda kobieta jest inna, a jej organizm może w odmienny sposób reagować na kolejne tygodnie ciąży i chwile po porodzie. Są jednak takie kwestie, które dotyczą wszystkich pań i to właśnie na nich skupiły się autorki.

Beccy Hands i Alexis Stickland korzystają z lat swoich doświadczeń i pracy z ciężarnymi. Dzięki temu doskonale rozumieją stojące przed mamami wyzwania oraz problemy, z którymi te się mierzą. I starają się znaleźć konkretne ich rozwiązania, bez zbędnego gadania. I to w tej książce jest fantastyczne! Ten poradnik jest idealny dla wzrokowców, ponieważ znajdziesz w nim ogrom tabelek, wykresów i grafik, które wpadają w oko i pomagają uporządkować treści w wygodny sposób.

Jako ciężarna możesz skorzystać z porad dotyczących masażu i automasażu, technik relaksacyjnych i wyciszających przeciążony i przerażony umysł czy przepisów na odżywcze posiłki, które wzmocnią Ciebie i Twoje maleństwo. Ponadto znajdziesz także podpowiedzi dotyczące radzenia sobie ze zbyt wścibską rodziną czy osobami, które wiedzą lepiej i na każdym kroku zasypują Cię swoimi złotymi myślami.

Książka, którą warto znać

Tę książkę przeczytaj, szykując się do ciąży lub już w niej będąc, ponieważ po porodzie zwyczajnie możesz nie mieć czasu lub siły, a znajdziesz w niej rozdziały, z których wiedza przyda się już w pierwszych dniach po porodzie. I tutaj czeka na Ciebie masa przydatnych porad dotyczących pielęgnacji krocza, okładów przynoszących ulgę obolałym piersiom czy popękanym brodawkom. Ten poradnik nie zna tabu i to jest bardzo ważne. Wiele piętrzących się w głowie pytań znajdzie tu swoje odpowiedzi.

Autorki skupiły się także na dobrostanie psychicznym mam. Podpowiadają, jak się wyciszać jeszcze w trakcie ciąży oraz połogu. Tłumaczą, jakie techniki pomogą złapać oddech i poczuć, że stres czy nerwowość przynajmniej delikatnie osłabną. I tak, to nie są długie medytacje, ale nawet 5-minutowe techniki, które możesz wykonać nawet w toalecie. Autorki dobrze wiedzą, że świeżo upieczona mama nie ma za wiele czasu.

Położne podpowiadają także, jak stawiać swoje granice. I to jest szalenie istotne, ponieważ kobiety, które po raz pierwszy zostają mamami, mogą spodziewać się podpowiedzi swoich matek, teściowych, sąsiadek czy ciotek, które może i chcą wesprzeć, ale w rzeczywistości wprowadzają zamęt, przeszkadzają, a także nierzadko wprowadzają w poczucie winy i powodują pojawienie się myśli typu „może jestem złą matką?”. Czytaj więc, zbieraj cenne wskazówki i postaw tę książkę w swojej biblioteczce. Prawdopodobnie nieraz Ty lub Twój partner do niej zajrzycie.

Książkę „Mama po raz pierwszy” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować