Strona główna » Literatura a poród. Czy możesz się do niego przygotować?
Polecenia Poradniki

Literatura a poród. Czy możesz się do niego przygotować?

Niektóre kobiety przeraźliwie boją się porodu, inne wspominają go jako jeden z najważniejszych dni w życiu. W którą historię uwierzyć? A może prawdą jest fakt, że każda kobieta jest inna, a więc i każdy poród się różni? Położne, ginekologowie czy doule próbują nas edukować i pokazywać, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Źródłem strachu jest zwykle… niewiedza. Choć fizjologia rządzi się swoimi prawami, to my jesteśmy w stanie się jej ukłonić. Porodu nie zaplanujesz, ale możesz się do niego przygotować. Po raz kolejny literatura staje się niezawodna.

Rodzić można łatwiej

Położna Izabela Dembińska wydała w 2019 roku książkę „Rodzić można łatwiej”. Już od pierwszych stron zachwycamy się nie tylko wiedzą, ale i estetyką! Choć w książce znajdziemy ogrom ważnych informacji, to zostały one podane w przystępny i ciepły sposób. Autorka przeprowadza kobiety krok po kroku przez poród i pokazuje, na czym on polega, co dzieje się z ciałem kobiety i w jaki sposób przygotowuje się ono do porodu już wcześniej.

To ważna książka, dzięki której kobiety i ich partnerzy mogą zrozumieć, czym jest poród i co tak właściwie się wtedy dzieje. Zrozumienie jest jedną z ważniejszych rzeczy. Możemy się wtedy przygotować i świadomie przeżywać to wydarzenie. W empatyczny sposób Dembińska prowadzi kobiety za rękę, opowiada o połogu, przygotowaniach, hormonach i strachu, który towarzyszy przyszłym mamom. Jednocześnie uspokaja pokazując, że nasze ciała to mądre maszyny, które doskonale wiedzą, co robią.

Jeśli jesteś estetką, to ta książka zachwyci Cię również grafikami, czcionką, kolorami czy wyróżnieniami. Nic, tylko chłonąć! Warto mieć ją w swojej biblioteczce, bo nieraz będziemy chciały z niej skorzystać…

Cudowne 9 miesięcy

„Cudowne 9 miesięcy” Doroty Mirskiej-Królikowskiej to książka, która powstała dzięki rozmowom z osobami związanymi ze światem medycyny, korzystającymi z dóbr natury lub które same doświadczyły cudu narodzin. Ta książka jest bardzo ważna, ponieważ w dużej mierze skupia się na naturze i pozamedycznych sposobach dbania o swój organizm. Podkreśla znaczenie diety, ruchu, jogi, medytacji, suplementacji czy świadomego traktowania potrzeb swojego organizmu.

W książce możemy przeczytać o doświadczeniach Agnieszki Maciąg, która cieszy się dojrzałym macierzyństwem, Anny Szczypczyńskiej, która w trakcie ciąży nie zrezygnowała z biegania czy Małgorzaty Mostowskiej, znanej joginki, która słucha swojego ciała i pokazuje, jak ważna jest praktyka. Ta książka próbuje nas zachęcić do zmiany myślenia. Pokazuje, że nie ma jednej najlepszej drogi, a każdy z nas powinien słuchać przede wszystkim siebie. Nie musimy uciekać do szpitali i medycyny.

Magdalena Wojciechowska-Budzisz przybliża filozofię Wschodu i chińskie praktyki, a Adrianna Czaban wyjaśnia, jak pomocne są olejki eteryczne. Okazuje się, że cała siła pochodzi z natury, a my powinniśmy umiejętnie z niej korzystać. Dzięki tej książce można oswoić lęk i przekonać się, że w każdej kobiecie drzemie odpowiednia siła. Pytanie tylko, czy zechcemy jej posłuchać…

Jeśli i Ciebie zainteresowały nasze propozycje, znajdziesz je tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować