Strona główna » Komiksy paragrafowe dla przedszkolaków? Sprawdź!
Książki dla dzieci Polecenia

Komiksy paragrafowe dla przedszkolaków? Sprawdź!

Komiksy paragrafowe dla przedszkolaków

Od kilku lat, kiedy dorośli szukali książki, która przekona najbardziej opornego młodego czytelnika, polecałam spróbować komiksów paragrafowych. Ta opcja dotyczyła jednak starszych dzieci w wieku przynajmniej 8+. A co z maluchami, które niekoniecznie lubią spędzać czas z książką i trudno im skoncentrować się na lekturze? Na szczęście Wydawnictwo FoxGames wzbogaciło swoją ofertę o komiksy paragrafowe również i dla tej najmłodszej grupy wiekowej.

Książka, w której bohaterem jesteś Ty

Zacznijmy jednak od początku. We wstępie użyłam już określenia komiksy paragrafowe, ale być może nie dla wszystkich jest to pojęcie znane. To rodzaj książki – zabawy, która pozwala czytelnikowi a zarazem graczowi stworzyć własną fabułę. Podczas czytania sami decydujemy, co stanie się w następnej kolejności, co sprawia, że z ciekawością przechodzimy przez kolejne strony lektury. Nie ma mowy o nudzie, skoro to my jesteśmy bohaterem w tej książce! A na dodatek możemy liczyć na różne zakończenia jednej historii. Czy ktoś mówił, że nie istnieje idealna książka dla dzieci?

Komiksy dla małych bohaterów

Przez kilka lat Wydawnictwo FoxGames rozbudowywało ofertę tej serii o tytuły dla raczej starszych dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Nadszedł jednak czas na zaangażowanie do zabawy najmłodszych bohaterów już od 3 roku życia. Autorzy najnowszej serii adresowanej do przedszkolaków zaprojektowali specjalne uproszczone przygody, a przy okazji dobrej zabawy z książką zachęcają maluchy do rozpoczęcia nauki czytania.

Jeśli chcesz wnieść trochę urozmaicenia do codziennego czytania swoim pociechom, koniecznie sprawdź, jakie tytuły nowej serii są już dostępne na księgarnianych półkach.

Kalinka i Chojrak. Misja: ucieczka”

Twoja pociecha kocha księżniczki? Świetnie się składa, ponieważ w tej książce paragrafowej poznamy historię księżniczki Calii. Dziewczynka zostaje porwana, jednak nie zamierza czekać dniami na ratunek rycerza albo księcia. Jej mali towarzysze: Kasskoo, Fleur i Feuille, pomagają jej znaleźć drogę z więzienia.

W komisie dziecko wciela się w rolę Calie. Czeka je więc pełna zwrotów akcji przygoda! Musi znaleźć sprzęt i przedmioty, które pomogą mu uciec. A przede wszystkim musi mądrze wybierać ścieżki, aby odnieść sukces.

Kotki i smoki. Cukras”

A może Twój maluch woli czytać książeczki o kotach? Już się robi! W ofercie komiksów paragrafowych dla najmłodszych od Wydawnictwa FoxGames mamy również bardzo koci tytuł „Kotki i smoki. Cukras”.

Tym razem królestwo kotów jest w niebezpieczeństwie. Mruczki muszą zmierzyć się ze strasznym smokiem, który niszczy wioski i straszy mieszkańców. Na ochotnika pomimo zakazu ojca, króla zgłasza się książę Mo, odważny kociak. Nie pozostaje jednak sam w tej ważnej, niebezpiecznej misji. Jego sojusznikiem i pomocnikiem jest… mały czytelnik!

Zainteresowały Cię komiksy paragrafowe dla najmłodszych i masz ochotę przeżyć ze swoim dzieckiem niesamowite przygody? Książki znajdziesz tutaj:

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować