Strona główna » Jesienne Targi Książki w Warszawie
Wydarzenia literackie

Jesienne Targi Książki w Warszawie

Jesienne Targi Książki w Warszawie

Jeszcze we wrześniu warto zawitać do stolicy! W dniach 15 – 18 września odbędzie się tam jesienna odsłona Targów Książki, które organizuje Fundacja Historia i Kultura. Na odwiedzających będzie czekać ponad 100 wystawców i mnóstwo atrakcji. Dlatego jeśli nie wyobrażasz sobie powakacyjnych miesięcy bez kocyka i dobrej książki, wstąp na Jesienne Targi Książki w Warszawie i zrób odpowiednie zapasy.

Wrześniowe wydarzenie organizowane jest w Arkadach Kubickiego oraz w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Właśnie tam w jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc stolicy odbędzie się festiwal literacki, który połączony jest z częścią wystawową. Jesienne Targi Książki powstały jako kontynuacja Plenerów Literackich w Warszawie, które były organizowane w Ogrodzie Saskim w roku 2020 i 2021.

Już teraz wiemy, że z pewnością będzie można zapoznać się i zaopatrzyć w książki takich znanych i największych polskich wydawnictw jak:

  • Wydawnictwo Agora
  • Wydawnictwo Media Rodzina,
  • Nasza Księgarnia,
  • Grupa Wydawnicza Foksal (W.A.B., Wilga),
  • Wydawnictwo Dwie Siostry.

Nie zabraknie jednak również mniejszych, mniej znanych wydawców (Wydawnictwo Kameleon, Claroscuro, Mała Kurka). Oprócz części wystawowej z niezwykle bogatą ofertą książek nie zabraknie spotkań wokół literatury, warsztatów, atrakcji dla najmłodszych uczestników targów, prezentacji filmowych. Spotkania autorskie będą odbywać się na scenie głównej w Ogrodach oraz w Zamku Królewskim.

Wstęp na Jesienne Targi Książki w Warszawie jest darmowy. Poniżej przedstawiamy godziny otwarcia wydarzenia:

  • czwartek 15.09.2022 – 12:00-18:00
  • piątek 16.09.2022 – 11:00-18:00
  • sobota 17.09.2022 – 11:00-19:00
  • niedziela 18.09.2022 – 11:00-18:00

Więcej informacji na temat zbliżających się targów znajdziesz na stronie organizatora.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować