Strona główna » Gdańskie Targi Książki już we wrześniu
Wydarzenia literackie

Gdańskie Targi Książki już we wrześniu

Gdańskie Targi Książki 2022

Trzeba przyznać, że wakacje obfitowały w inspirujące i pełne atrakcji wydarzenia literackie. Ale już sam wrzesień pokazuje, że jesień nas nie zawiedzie. Trzeci weekend pierwszego powakacyjnego miesiąca oznacza zarówno Jesienne Targi Książki w Warszawie jak i Gdańskie Targi Książki nad morzem. To będzie zdecydowanie trudny wybór!

Nadmorskie wydarzenie literackie odbędzie się w dniach 16 – 18 września w Europejskim Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1 w Gdańsku. Idealne położenie tuż przy dworcu głównym sprawia, że warto zawitać do Trójmiasta chociaż na chwilę. Tegoroczna czwarta edycja targów zgromadzi ponad 40 wystawców. Będziemy mogli zapoznać się z ofertą wydawnictw takich jak m.in.:

  • Adamada,
  • Agora,
  • Czarna Owca,
  • Dowody na Istnienie,
  • Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne,
  • Karakter,
  • Wielka Litera,
  • Dwie Siostry,
  • Znak,
  • Wytwórnia.

Na odwiedzających będą czekać wspaniali polscy pisarze, m.in.: Grażyna Bąkiewicz, Katarzyna Radziwiłł, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Wicha, Dorota Kotas, Magdalena Witkiewicz, Małgorzata Rogala, Sylwia Chutnik, Justyna Bargielska, Vincent V. Severski, Anna Cieplak, Radek Rak. W ramach Gdańskich Targów Książki odbędzie się spotkanie z nominowanymi do Nagrody Literackiej Podróż Hestii 2022, a następnie w ostatni dzień wydarzenia – z laureatem.

Wstęp na Gdańskie Targi Książki 2022 jest bezpłatny.

Godziny otwarcia targów:

  • piątek 16.09.2022: 11.00 -18.00
  • sobota 17.09.2022: 10.00-18.00
  • niedziela 18.09.2022: 10.00-17.00

Dokładny program wydarzenia znajdziesz na stronie https://www.gdanskietargiksiazki.pl/

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować