Strona główna » 8. edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda we wrześniu
Kryminał i sensacja Wydarzenia literackie

8. edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda we wrześniu

8. Poznański Festiwal Kryminalny Granda

Już za blisko 2 tygodnie rozpocznie się kolejna odsłona uwielbianego przez miłośników kryminałów wydarzenia, którego celem jest popularyzacja literatury kryminalnej. Jednak już teraz można szykować się do Poznańskiego Festiwalu Kryminały Granda, ponieważ organizatorzy podzielili się na stronie bogatym programem. Start 23 września!

Autorką tegorocznej identyfikacji wizualnej wydarzenia jest polska graficzka, Pola Augustynowicz. Jednak poznański festiwal zdecydowanie nie tylko zachwyca oprawą graficzną, ale również niezwykle ciekawym programem i spotkaniami ze znakomitymi gośćmi. Podczas 8. Festiwalu Kryminału Granda spotkamy najlepszą śmietankę polskich autorów kryminałów, m.in. Katarzynę Bondę, Wojciecha Chmielarza, Bartosza Szczygielskiego, Maxa Czornyja, Joannę Jodełkę. Program przewiduje także wykłady kadry z SWPS w tematyce kryminalnej, np. „Czy każdego przestępcę można wykryć?” oraz warsztaty i spotkania dla dzieci. O atrakcje literackie dla najmłodszych uczestników wydarzenia zadba Wydawnictwo Frajda oraz Wydawnictwo Zakamarki.

8. Poznański Festiwal Kryminału Granda odbędzie się w Domu Studenckim Hanka, który mieści się przy al. Niepodległości 26 w Poznaniu. Dobra wiadomość jest taka, że wstęp na wydarzenia odbywające się na scenie głównej jest bezpłatny. Festiwal potrwa trzy dni od 23 do 25 września.

Warto wspomnieć, że towarzyszyć mu będą okołofestiwalowe wydarzenia w ramach Stacji Sensacji czyli nie tylko literackie punkty programu w różnych kulturalnych miejscach Poznania i okolic. Na zainteresowanych czekać będzie m.in. wystawa, słuchowiska, wykłady oraz warsztaty. W działania zaangażowało się Centrum Szyfrów ENIGMA, Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu czy Teatr asz.teatr – żeby wymienić tylko kilka. Tutaj zdecydowanie trzeba trzymać rękę na pulsie, ponieważ na niektóre Stacje będą obowiązywały zapisy.

Więcej informacji na temat 8. Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda oraz Stacji Sensacji 2022 znajdziesz na stronie wydarzenia.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować