Strona główna » Jak ułożyć sobie przyszłość? Książka „Patchworki”
Poradniki Zapowiedzi i nowości

Jak ułożyć sobie przyszłość? Książka „Patchworki”

Patchworki

Statystyki pokazują, że w Polsce już co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem. To trudne i bolesne nie tylko dla byłych partnerów, ale i dla ich dzieci. To stawia ogromne wyzwania przed dorosłymi, którzy muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zapewnić swoim pociechom prawidłowe warunki do rozwoju oraz zaakceptowania zmian. I choć to niełatwe, to możliwe. Książka „Patchworki” to bodaj pierwsza tak obszerna pozycja na polskim rynku wydawniczym, która porusza wiele aspektów związanych z rozwodami i wstępowaniem w nowe związki.

„Patchworki”

Wojciech Harpula to nie tylko popularny dziennikarz, ale przede wszystkim doświadczony tata, który w swojej książce starał się znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania związane z rozwodem, jego wpływem na dzieci oraz próbą stworzenia nowej rodziny. Autor pokazał, z jakimi wyzwaniami wiąże się samotne wychowywanie dzieci, jak należy respektować nowe zasady, co zrobić, by dziecko nie liczyło na powrót rodziców do starych związków czy jak zaakceptować nowych partnerów oraz przyszywane rodzeństwo.

Harpula zaprosił do rozmowy psychoterapeutki, psycholożki, prawniczkę czy patchworkowych rodziców. Dzięki dyskusji przekazał rzetelne informacje dotyczące wpływu rozwodu czy zakładania nowych rodzin na dorastające dzieci. Opowieści patchworkowych rodziców pokazały również, że przy odrobinie chęci, wyrozumiałości, odpowiedzialności i elastyczności można stworzyć rewelacyjne rodziny, w których nie brakuje miłości, a dzieci czują się kochane, zaopiekowane i bezpieczne.

„Patchworki” to zdecydowanie warta uwagi nowość wydawnicza. Biorąc pod uwagę statystki, które wskazują, że liczba rozwodów wciąż rośnie (obecnie to blisko 60 tysięcy rozstań rocznie), warto dowiedzieć się, w jaki sposób podejść do nich „mądrze”, zaakceptować zmiany i przygotować się na nowe. Interesująca, merytoryczna książka, którą dobrze mieć w swojej biblioteczce.

Książkę „Patchworki” znajdziesz tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować