Strona główna » J.K. Rowling. Jak zmienia się proza autorki?
Ciekawostki

J.K. Rowling. Jak zmienia się proza autorki?

Zdjęcie: https://www.jkrowling.com/about/ Photography Debra Hurford Brown ©️ J.K. Rowling

Nikomu nie trzeba przedstawiać J.K. Rowling. Nawet osoby, które nie przepadają za losami jednego z najsłynniejszych czarodziejów wiedzą, kim jest autorka bestsellerów. Jednak nie wszyscy czytelnicy mają świadomość, że ta sama kobieta tworzy także kryminały czy opowiadania! Tak tak, proza J.K. Rowling wciąż się zmienia, a my możemy sięgać po naprawdę rewelacyjne książki. Jeśli i Ty dotychczas o nich nie słyszałeś to sprawdź, co warto przeczytać.

Trafny wybór

To powieść, w której J.K. Rowling dała się poznać z zupełnie innej strony. Jeden z bohaterów książki nie żyje. To niespodziewana śmierć, która sprawia, że wszyscy mieszkańcy małego miasteczka pogrążają się w chaosie. Nagle zaczynają wynajdywać problemy, roztrząsać zaległe od lat konflikty i doszukiwać się we wszystkim drugiego dna. Nie brakuje tu manipulacji, erotyzmu czy zakazanych relacji. Jest ciekawie, pikantnie i wyraziście. To prowokująca opowieść, która sprawia, że i my zaczynamy się zastanawiać, jak wiele jadu i zakłamania jest w nas i naszych rodzinach.

Żniwa zła

To książka wydana pod pseudonimem Robert Galbraith. „Żniwa zła” są jedną z powieści z serii o charyzmatycznym detektywie, który prowadzi swoją agencję i rozwiązuje najbardziej zawikłane i niebezpieczne sprawy. W tej powieści Cormoran Strike próbuje dowiedzieć się, kto wysłał jego klientowi upiorną przesyłkę. Jej zawartością była odcięta kobieca noga… Policja skupia się na głównym podejrzanym, a tymczasem detektyw i jego asystentka zaczynają dowiadywać się coraz więcej na temat innych osób, które mogą być zamieszane. Niestety odpowiedzi brak, a wciąż dochodzi do nowych aktów przemocy. Cała seria o Cormoranie pokazuje kunszt pisarski J.K. Rowling. Nietuzinkowi bohaterowie, niebezpieczne sytuacje i niezwykły klimat książek sprawiają, że thrillery od tej autorki smakują szczególnie.

Gwiazdkowy Prosiaczek

„Gwiazdkowy Prosiaczek” to propozycja dla najmłodszych. W swojej niesłabnącej karierze literackiej J.K. Rowling wciąż nie zapomina o dzieciach. Jej pięknie wydana książeczka przedstawia losy Jacka, który jest bardzo przywiązany do swojej Przytulanki. Niestety pewnego dnia jego Prosię ginie. Na szczęście niedługo Wigilia, a to noc cudów, kiedy wszystko może się zdarzyć. Nic więc dziwnego, że bohater wyrusza w magiczną podróż, w której ma nadzieję odzyskać swojego najwierniejszego przyjaciela. To prosta, ale przepiękna opowieść, która ukazuje siłę przyjaźni i lojalności. Okraszona klimatem świąt wzrusza nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Sięgnij i Ty

Jeśli proza J.K. Rowling kojarzy Ci się tylko z przygodami Harry’ego to znak, że masz sporo zaległości. Pisarka nie zwalnia tempa i wciąż przychodzi do czytelników z książeczkami dla dzieci, powieściami czy thrillerami. U niej zawsze jest pikantnie, ciekawie i intrygująco. Rozbudowani psychologicznie bohaterowie, niespodziewane wątki i wciągające opowieści sprawiają, że w jej książkach po raz kolejny można się zakochać. Dlatego jeśli zainteresowały Cię nasze propozycje, znajdziesz je tutaj:

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować