Strona główna » Ekranizacja książki “Kolory zła. Czerwień” z udziałem Mai Ostaszewskiej i Jakuba Gierszała
Ciekawostki Kryminał i sensacja

Ekranizacja książki “Kolory zła. Czerwień” z udziałem Mai Ostaszewskiej i Jakuba Gierszała

Ekranizacja książki "Kolory zła. Czerwień"

Wspaniała informacja o powstającej właśnie ekranizacji książki Małgorzaty Oliwii Sobczak ukazała się na profilu Facebook Netflixa. Wiadomość o rozpoczęciu zdjęć do filmu na podstawie książki „Kolory zła. Czerwień” potwierdziło również Wydawnictwo W.A.B. oraz sama autorka. Co więcej, znamy już głównych aktorów tej produkcji. W filmie zobaczymy m.in. Maję Ostaszewską i Jakuba Gierszała.

Ekranizacja serii trójmiejskich kryminałów Kolory zła

Wiemy już, że w Gdańsku ruszyły zdjęcia do najnowszego thrillera Netflixa. Jego fabuła opiera się na bestsellerowym kryminale Małgorzaty Oliwii Sobczak „Czerwień”. W ubiegłym roku prawa do ekranizacji całej serii Kolory zła trójmiejskiej pisarki nabyła firma Aurum Film, która odpowiada za takie głośne produkcje jak „Boże ciało”, „Ostatnia rodzina” oraz „Żeby nie było śladów”.

„Kolory zła. Czerwień” to rzadki przypadek połączenia bardzo dobrze skonstruowanej, precyzyjnej i logicznej intrygi kryminalnej z pogłębioną psychologią rodem z rasowego thrillera. Do tego interesujące postaci i atrakcyjne plenery – to wszystko czyni z pierwszej części trylogii Małgorzaty Oliwii Sobczak bardzo atrakcyjny materiał na film. Produkcja na pewno ruszy w przyszłym roku, a więcej szczegółów podamy za jakiś czas.

– Leszek Bodzak, producent i współwłaściciel Aurum Film

Ekranizacja książki „Kolory zła. Czerwień”

Jak czytamy dziś w poście na fanpage’u Netflixa na Facebooku:

Na horyzoncie nowy polski kryminał z Mają Ostaszewską i Jakubem Gierszałem. Film „Kolory zła. Czerwień” na podstawie książki Małgorzaty Oliwii Sobczak już w produkcji.

Wiadomość o powstającej ekranizacji spotkała się z ciepłym przyjęciem obserwatorów:

Książka była super, oby film był co najmniej na tym samym poziomie

Jestem ciekawy. Książka jest interesująca. Jej siłą są przede wszystkim magiczne opisy Trójmiasta lat dziewięćdziesiąt. Czy serial jest w stanie oddać ten klimat? Chętnie się przekonam.

Pani Maja i Pan Jakub…. niezła mieszanka…. WYBUCHOWA

Jak sugerują komentarze, filmową obsadę można już spotkać na ulicach i plaży Orłowa. Przypominamy, a dla niewtajemniczonych w fabułę kryminału wyjaśniamy, że trylogia Kolory zła dzieje się w Trójmieście. W pierwszej części serii przenosimy się do Sopotu lat 90. Morze wyrzuca na brzeg ciało młodej kobiety, Moniki. Była to córka sędzi Heleny Boguckiej. Od tej niewyjaśnionej zbrodni mija 17 lat, kiedy miastem wstrząsa wiadomość o podobnej zbrodni. Okaleczenia na twarzy kolejnej ofiary sugerują, że oba morderstwa łączy ten sam sprawca. Czy przez lata dopracował swoje ruchy, a może ma swojego następcę? To jednak nie wszystko. Obie ofiary są do siebie łudząco podobne… Zadania wyjaśnienia zbrodni podejmuje się prokurator Leopold Bilski.

Wydawnictwo W.A.B., którego nakładem ukazała się książka „Kolory zła. Czerwień” przytacza również opis filmu:

Trójmiejska plaża staje się miejscem dramatycznego odkrycia, gdy morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Na czele dochodzenia staje ambitny i nieustępliwy prokurator, Leopold Bilski. W śledztwo angażuje się też matka ofiary, sędzia Helena Bogucka. Wszystkie tropy prowadzą do jednego z nadmorskich klubów, który okazuje się być związany ze sprawą morderstwa kobiety sprzed 15 lat. Z gromadzonych w trakcie śledztwa informacji i zatajonych przez lata dowodów powoli wyłania się mroczne oblicze przestępczego Trójmiasta. Odkrycia Bilskiego i Boguckiej zaczynają być bardzo nie na rękę lokalnej policji.

Film „Kolory zła. Czerwień” – obsada

Chociaż nie znamy dokładnych szczegółów na temat produkcji Netflixa, której akcja dzieje się nad Bałtykiem, to wiemy już, kogo zobaczymy w głównych rolach. Otóż w postać sędzi Heleny Boguckiej, która szuka sprawiedliwości po stracie córki, wcieli się Maja Ostaszewska. Jako nieustępliwy prokurator, Leopold Bilski będzie towarzyszył jej Jakub Gierszał.

Reżyserem całego przedsięwzięcia jest Adrian Panek. Wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał on również scenariusz do filmu.

Ekranizacja "Kolory zła. Czerwień"

Film „Kolory zła. Czerwień” – kiedy premiera?

Netflix nie podał na ten moment dokładnych informacji na temat przewidywanej daty premiery filmu. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość. Natomiast mieszkańcy Trójmiasta z pewnością będą mieli okazję obserwować proces realizacji ekranizacji kryminału Małgorzaty Oliwii Sobczak.

Tymczasem tym, którzy nie mieli jeszcze okazji sięgnąć po pierwszą część trylogii Kolory zła, polecamy przeczytać „Czerwień”. Książkę możesz kupić TUTAJ.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować