Strona główna » Chodź do Szczebrzeszyna! 8. edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego
Wydarzenia literackie

Chodź do Szczebrzeszyna! 8. edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego

Festiwal Stolica Języka Polskiego

Jan Brzechwa mianował Szczebrzeszyn Stolicą Języka Polskiego. Dlatego właśnie tam od ośmiu lat odbywa się literacki festiwal, który gromadzi miłośników – zarówno odbiorców i twórców – kultury. Mimo że tegoroczna edycja startuje w sierpniu, już teraz ruszyły przygotowania.

8. edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego odbędzie się w dniach 7 – 13 sierpnia 2022 rok w Szczebrzeszynie i Zamościu. Za jego organizacją stoi Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, która wspiera działania z zakresu kultury i sztuki. Literackie wydarzenie otrzymuje finansowe wsparcie m.in. od Miasta i Gminy Szczebrzeszyn, Miasta Zamość i Starostwa Zamojskiego, biznesmenów oraz partnerów kulturalnych.

Jednak w tym roku organizatorzy postanowili zbudować społeczny filar festiwalu. Dlatego ruszyła akcja pod hasłem „Co możesz? Dużo!”. Ma ona zachęcić internautów do wsparcia festiwalu. Co ważne, nie ma dolnego pułapu wpłaty. Można dodać nawet przysłowiowe trzy grosze, by stać się Mecenasem wydarzenia. W zamian otrzymuje się unikatowy plakat – kolaż z limitowanej edycji, którego twórcą jest Szymon Grochowski. Widnieje na nim nikt inny jak Miron Białowszeski – tegoroczny patron wydarzenia. Dodatkowo zyskuje się oczywiście świadomość, że wspiera się kulturalne wydarzenie na mapie Polski. Jeśli zainteresowała Cię ta akcja, zostawiamy link do strony:

https://stolicajezykapolskiego.pl/co-mozesz-duzo/

Festiwal Stolica Języka Polskiego tworzymy wspólnie. Aby móc budować go w pełnej skali – zapraszamy Was do dołożenia swojej cegiełki. Staramy się tworzyć niespotykany klimat, razem robić rzeczy piękne, dobre i potrzebne. W dodatku w okolicznościach wspaniałej przyrody Roztocza. Jeśli czujesz, że to wydarzenie i jego wartości są Ci bliskie – zachęcamy do zostania społecznym Mecenasem Festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Finansowa cegiełka pomoże w organizacji kolejnej edycji festiwalu oraz umożliwi uczestnikom spotkanie się na wydarzeniu z ludźmi ze świata kultury (literatura, muzyka, film). Przelew można wykonać na stronie wydarzenia do 10 czerwca. Z kolei instytucje oraz firmy mogą dołączać do wydarzenia jako Partnerzy Festiwalu. Organizatorzy oferują zainteresowanym pakiety sponsorskie.

Dokładny program wydarzenia powinien pojawić się już wkrótce.

Kasia