Strona główna » XI Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki
Wydarzenia literackie

XI Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki

Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki 2022

Już jutro w Bydgoszczy rozpoczyna się Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki. Wydarzenie adresowane do małych miłośników czytania i ich rodziców potrwa przez cały weekend 4 – 5 czerwca.

To już jedenasta edycja festiwalu. Za jego organizacją stoi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy, która podczas pierwszego czerwcowego weekendu zamienia się na Wystrzałową i Magiczną Bajkę Publiczną im. dr. Dolittle’a. Gmach Biblioteki na czas wydarzenia otwiera swoje przestrzenie dla wszystkich dzieci żądnych przygód. Co powiesz na wizytę w tajemniczych komnatach bajkowego zamku? Jeśli Twoje dziecko również z chęcią pozna zakamarki biblioteki, wybierzcie się koniecznie na bydgoski Stary Rynek.

Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Organizatorzy proponują m.in. warsztaty z artystami, spotkania autorskie, gry, zabawy, audycje muzyczne oraz niebanalne zajęcia edukacyjne. Nie zabraknie również kiermaszu książek, na której znajdziesz ofertę wydawniczą najciekawszych polskich wydawnictw dla dzieci.

Co ważne, wstęp na weekendowe wydarzenia Festiwali Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki jest bezpłatny. Szkoda więc nie wstąpić! 🙂

Szczegółowy program festiwalu znajdziesz na stronie organizatora: https://literobrazki.pl/program-2022/#weekend

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować