Strona główna » Rabka Festival 2022
Wydarzenia literackie

Rabka Festival 2022

Międzynarodowy Festiwal Literacki Rabka 2022

Znamy datę Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej! Tegoroczna już odsłona Rabka Festival odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2022. Dziewiąta edycja uwielbianego przez miłośników książek dla dzieci wydarzenia koncentruje się wokół motywu uczuć oraz rodziny.

Słowem wstępu – Rabka Festival to inspirujący festiwal literacki, w którym co roku biorą udział rodziny przebywające w znanym uzdrowisku dla dzieci. Rabka-Zdrój umożliwia spotkanie osób z całej Polski, które łączy jedno – ogromna miłość do literatury dziecięcej.

Mimo tego, że do lipca zostało jeszcze dobrych kilka miesięcy, ruszyły już przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju. Na stronie organizatorów pojawił się konkurs rekomendacji czytelniczych „Poleć książkę”. Posłużą one do opracowania wielkoformatowych tablic z poleceniami książek dla dzieci, które zobaczymy w rabczańskim Parku Zdroju. Wśród propozycji najciekawszych tytułów dla najmłodszych znajdą się również rekomendacje ekspertów literatury dziecięcej.

Nie znamy jeszcze szczegółów tegorocznej edycji Festiwalu Literatury Dziecięcej, jednak możemy podzielić się z Wami nazwiskami pierwszych gości wydarzenia. Swój udział potwierdzili m.in. Barbara Gawryluk, Tomasz Samojlik, Renata Piątkowska, Tina Oziewicz i Aleksandra Zając (autorka i ilustratorka bestsellerowej książki Co robią uczucia?). Nie zabraknie również zagranicznych twórców m.in. ze Szwecji, Ukrainy, Czech oraz Litwy. Uczestnicy mogą liczyć na niezwykle atrakcyjny program, w którym znajdą liczne artystyczne warsztaty oraz ciekawe spotkania wokół książek.

Kasia