Strona główna » Rabka Festival 2022
Wydarzenia literackie

Rabka Festival 2022

Międzynarodowy Festiwal Literacki Rabka 2022

Znamy datę Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej! Tegoroczna już odsłona Rabka Festival odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2022. Dziewiąta edycja uwielbianego przez miłośników książek dla dzieci wydarzenia koncentruje się wokół motywu uczuć oraz rodziny.

Słowem wstępu – Rabka Festival to inspirujący festiwal literacki, w którym co roku biorą udział rodziny przebywające w znanym uzdrowisku dla dzieci. Rabka-Zdrój umożliwia spotkanie osób z całej Polski, które łączy jedno – ogromna miłość do literatury dziecięcej.

Mimo tego, że do lipca zostało jeszcze dobrych kilka miesięcy, ruszyły już przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju. Na stronie organizatorów pojawił się konkurs rekomendacji czytelniczych „Poleć książkę”. Posłużą one do opracowania wielkoformatowych tablic z poleceniami książek dla dzieci, które zobaczymy w rabczańskim Parku Zdroju. Wśród propozycji najciekawszych tytułów dla najmłodszych znajdą się również rekomendacje ekspertów literatury dziecięcej.

Nie znamy jeszcze szczegółów tegorocznej edycji Festiwalu Literatury Dziecięcej, jednak możemy podzielić się z Wami nazwiskami pierwszych gości wydarzenia. Swój udział potwierdzili m.in. Barbara Gawryluk, Tomasz Samojlik, Renata Piątkowska, Tina Oziewicz i Aleksandra Zając (autorka i ilustratorka bestsellerowej książki Co robią uczucia?). Nie zabraknie również zagranicznych twórców m.in. ze Szwecji, Ukrainy, Czech oraz Litwy. Uczestnicy mogą liczyć na niezwykle atrakcyjny program, w którym znajdą liczne artystyczne warsztaty oraz ciekawe spotkania wokół książek.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować