Strona główna » Poznańskie Targi Książki 2022
Wydarzenia literackie

Poznańskie Targi Książki 2022

Po roku nieobecności do Poznania nareszcie wraca uwielbiane wydarzenie wszystkich wielkopolskich moli książkowych. Targi Książki w Poznaniu odbędą się już w marcu. Dlaczego warto je odwiedzić?

Poznańskie Targi Książki wcześniej znane jako Pegazik czyli Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców od 2018 roku występują w już zmienionej formule. Podczas literackiego wydarzenia spotkamy nie tylko wydawnictwa książek dla dzieci i młodzieży, ale również wydawnictwa i pisarzy literatury dla dorosłych. To wydarzenie – obok Targów Książki w Warszawie i Krakowie – cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników książek, którzy przyjeżdżają do Poznania z różnych rejonów Polski.

Poznańskie Targi Książki 2022 gdzie i kiedy?

Gdzie odbywają się Targi Książki w Poznaniu 2022? Jak co roku wydarzenie jest organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tegoroczna edycja odbędzie się w Pawilonie 5, do którego najłatwiej dostać się od ulicy Bukowskiej (wejście bezpośrednie z ulicy). W tym roku Poznań zamieni się w stolicę literatury w dniach 11-13 marca 2022.

Godziny otwarcia targów:

Piątek 11.03.2022: 10-18
Sobota 12.03.2022: 10-18
Niedziela 13.03.2022: 10-16

Poznańskie Targi Książki 2022 – bilety

Miłośnicy książek z pewnością ucieszą się na wiadomość, że wstęp na Targi Książki w Poznaniu jest całkowicie bezpłatny. Co ważne, na wejściu nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Bez dodatkowych opłat możecie wejść na Targi już w piątek oraz przez cały weekend – tyle razy, ile tylko będziecie chcieli.

Poznańskie Targi Książki 2022 kto będzie?

Z doświadczenia wiemy, że program targów budzi wśród potencjalnych gości największą ciekawość. W tym roku na zwiedzających będzie czekać ponad 100 wystawców. Zarówno znane jak i te bardziej niszowe wydawnictwa z listy wystawców przygotowały dla miłośników i kolekcjonerów książek dodatkowe rabaty na nowości oraz bestsellery. Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla dzieci. W planach są spotkania z Kicią Kocią, Żubrem Pompikiem, Panem Kuleczką, Ciocią Jadzią oraz Albertem Albertsonem. Będzie można również poprosić o autograf wspaniałych polskich pisarzy i ilustratorów! Na liście zaproszonych autorów znajdują się takie nazwiska jak m.in.:

  • Elżbieta Cherezińska,
  • Robert Małecki,
  • Sylwia Chutnik,
  • Ryszard Ćwirlej,
  • Anita Głowińska,
  • Aneta Jadowska,
  • Jakub Małecki,
  • Przemysław Staroń,
  • Mariusz Szczygieł,
  • Jakub Żulczyk.

Jeśli kochacie piękne ilustracje, nie możecie przegapić wystawy „Mistrzowie Ilustracji” – w tym roku swoje prace wystawia Ewa Kozyra-Pawlak oraz Paweł Pawlak.

Miłośnicy literatury będą zachwyceni. Zapisujecie więc datę i przyjeżdżajcie koniecznie do Poznania!

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować