Strona główna » Plener Literacki w Gdyni czyli dobry powód, by pojechać nad morze
Wydarzenia literackie

Plener Literacki w Gdyni czyli dobry powód, by pojechać nad morze

Plener literacki w Gdyni

Jeśli śledzisz uważnie nasze wpisy na temat wydarzeń literackich, z pewnością zauważyłaś/eś, że w pierwszym miesiącu wakacji robi się całkiem tłoczno. Z jednej strony kuszą góry i m.in. Zakopiański Festiwal Literacki, a z drugiej… morze. Już bowiem 15 lipca startuje Plener Literacki w Gdyni. Za jego organizacją stoi Fundacja Historia i Kultura, Fundacja Miasta Słów oraz Miasto Gdynia.

Co warto wiedzieć o tym wydarzeniu literackim? Przede wszystkim wstęp na Plener Literacki, który odbywa się na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni w dniach 15-17 lipca, jest bezpłatny. Warto jednak naszykować zachomikowaną na nowe książki gotówkę, ponieważ czekać będzie prawie 80 wydawców z ofertą dla dorosłych i dla dzieci. Spotkamy zarówno duże i dobrze znane czytelnikom wydawnictwa jak m.in. Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo W.A.B., Grupa Wydawnictwa Poznańskiego, jak również te mniejsze, niszowe jak Claroscuro czy Wydawnictwo Kinderkulka.

Oprócz wydawców bogatą ofertą na odwiedzających będą czekać również sami pisarze. Szykuj się na spotkanie z m.in.:

  • prof. Jerzym Bralczykiem,
  • Ryszardem Ćwirlejem,
  • Karoliną Sulej,
  • Vincentem V. Severskim,
  • Barbarą Kosmowską,
  • Zytą Rudzką,
  • Krystyną Kurczab – Redlich,
  • a nawet Katarzyną Barlińską vel P.S. HERYTIERą – „Pizgacz”.

Organizatorzy przewidzieli również w programie plenerowe rodzinne czytanie bajek, spotkania wokół książek, warsztaty dla dzieci oraz zabawy literacko – muzyczne. Warto wspomnieć, że Plenerowi Literackiemu w Gdyni będzie towarzyszył Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki, stąd w harmonogramie znajdziemy niezwykle ciekawe atrakcje dla najmłodszych odbiorców tego wydarzenia.

Jeśli interesujesz się literackimi wyróżnieniami, koniecznie wstąp na stoisko Nagrody Literackiej Gdynia. Będzie można tam przejrzeć publikacje dotychczasowych laureatów, jak również zobaczyć książki tegorocznych nominowanych.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziesz na stronie organizatora: Program Pleneru Literackiego w Gdyni

Kasia