Strona główna » “Kto zabił mamusię?” Czy w thrillerze jest miejsce na humor?
Literatura piękna Polecenia Zapowiedzi i nowości

“Kto zabił mamusię?” Czy w thrillerze jest miejsce na humor?

Kto zabił mamusię - Małgorzata Starosta

„Kto zabił mamusię?” od Małgorzaty Starosty to połączenie kryminału i najlepszej komedii w jednym. Autorka pokazuje, że w nawet w książkach, w których główna akcja dotyczy morderstwa jest miejsce na humor! To nowatorska książka, która momentami bawi, momentami przeraża. Jest ciekawie, inaczej. Jeśli więc i Ty lubisz taką literaturę, to propozycji od Wydawnictwa Vectra po prostu nie możesz przegapić.

Kto zabił mamusię?

Książka Starosty to jedna z wiosennych nowości wydawniczych. W powieści poznajemy bohaterkę, która zostaje wplątana w sprawę zabójstwa własnej teściowej. Tylko sęk w tym, że od dwudziestu lat nie miała kontaktu z kobietą i nie za wiele o niej wie… Dzięki temu książka bywa momentami absurdalna, dziwaczna i komiczna. To wspaniały zabieg, który sprawia, że od czytania pogłębiają się zmarszczki mimiczne. Mistrzowsko skonstruowane dialogi wcisną Was w fotel i sprawią, że czeka Was niezapomniany wieczór.

Książka zaczyna się odwiedzinami pisarki, Małgorzaty Starosty przez policjanta, który informuje ją o śmierci jej byłeś teściowej. Okazuje się, że kobieta zostawiła jej list i to nie byle jaki! Zawarła w nim wskazówki, które mogą pomóc Małgosi w odnalezieniu mordercy. Dlatego kobieta podejmuje trud i próbuje dogrzebać się do prawdy. Przy okazji zaczyna wspominać rozmowy z teściową i jej życiowe „rady”. Sama również wychowuje córkę, która jest potwornie podobna do swojej babci.

Podobno śmiech jest jednym ze sposobów radzenia sobie z tym, co bolesne i okrutne. Wydaje się więc, że autorka „Kto zabił mamusię?” zrobiła to po mistrzowsku. Tym razem przychodzi do nas z gotowym tekstem, który po prostu trzeba wziąć i przeczytać. Co ciekawe, część dochodu ze sprzedaży powieści zostanie przekazana na rzecz wsparcia Ukrainie. Jeśli więc i Ty chcesz po nią sięgnąć, książkę możesz kupić tutaj.

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować