Strona główna » Dziś rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie
Wydarzenia literackie

Dziś rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie

Międzynarodowe Targi Książki W Londynie

Wiosna obfituje w niezwykle ciekawe wydarzenia literackie. Dopiero co zakończyły się Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii czy nasze lokalne Poznańskie Targi Książki, a już dziś rozpoczęły się jedno z najważniejszych spotkań literackich w Wielkiej Brytanii. Targi Książki w Londynie 2022 odbywają się w dniach 5-7.04.

The London Book Fair czyli jedno z największych wydarzeń z branży wydawniczej powróciły po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Warto dodać, że pod względem rangi zajmują one drugie miejsce obok targów frankfurckich. Na odwiedzających czeka całkiem spora liczba wystawców z 56 krajów! Targi odbywają się w Hali Olympia.

Podczas londyńskich spotkań z literaturą, które mają już 50-letnią tradycję, nie zabraknie również obecności polskich wydawców. Nasze stoisko przygotował Instytut Książki, który udostępnia katalogi rodzimych publikacji w języku angielski – „New Books from Poland” oraz „Polish Books for Children & Young Adults 2022”. W gronie 750 wystawców znajdziemy aż 18 polskich wydawnictw. Spotkamy m.in. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Literackie, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe/Adamada oraz Wydawnictwo Dwie Siostry.

W związku z trwającą w Ukrainie wojną organizatorzy Targów Książki w Londynie udostępniają członkom zespołu Ukraińskiego Instytutu Książki darmowe stoisko. W programie wydarzenia zaplanowane są również dwie dyskusje dotyczące trudnej sytuacji za polską granicą.

Kasia