Strona główna » Dziś rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie
Wydarzenia literackie

Dziś rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie

Międzynarodowe Targi Książki W Londynie

Wiosna obfituje w niezwykle ciekawe wydarzenia literackie. Dopiero co zakończyły się Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Bolonii czy nasze lokalne Poznańskie Targi Książki, a już dziś rozpoczęły się jedno z najważniejszych spotkań literackich w Wielkiej Brytanii. Targi Książki w Londynie 2022 odbywają się w dniach 5-7.04.

The London Book Fair czyli jedno z największych wydarzeń z branży wydawniczej powróciły po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Warto dodać, że pod względem rangi zajmują one drugie miejsce obok targów frankfurckich. Na odwiedzających czeka całkiem spora liczba wystawców z 56 krajów! Targi odbywają się w Hali Olympia.

Podczas londyńskich spotkań z literaturą, które mają już 50-letnią tradycję, nie zabraknie również obecności polskich wydawców. Nasze stoisko przygotował Instytut Książki, który udostępnia katalogi rodzimych publikacji w języku angielski – „New Books from Poland” oraz „Polish Books for Children & Young Adults 2022”. W gronie 750 wystawców znajdziemy aż 18 polskich wydawnictw. Spotkamy m.in. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Literackie, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe/Adamada oraz Wydawnictwo Dwie Siostry.

W związku z trwającą w Ukrainie wojną organizatorzy Targów Książki w Londynie udostępniają członkom zespołu Ukraińskiego Instytutu Książki darmowe stoisko. W programie wydarzenia zaplanowane są również dwie dyskusje dotyczące trudnej sytuacji za polską granicą.

Kasia

Kiedy byłam w zerówce, nauczyłam się czytać, żeby już więcej się nie nudzić. Od tej pory pochłaniałam kolejne książki, czytając – ku zgrozie pozostałych domowników – przez pierwsze lata na głos. Z kolei w szkole cały czas kończyło mi się miejsce na bibliotecznej karcie, bo byłam tam codziennym gościem. W zawrotnym tempie przerobiłam wszystkie tytuły Astrid Lindgren i do dziś mam sentyment do „Ronji, córki zbójnika”. Chociaż moim ukochanym tytułem z dzieciństwa pozostaje wciąż „Zajączek z rozbitego lusterka”. Na szczęście wraz z wiekiem miłość do książek nie zanikła, a wręcz miała okazję rozkwitnąć dzięki już ponad 5 – letniej pracy w księgarni.
Jednak nie samą literaturą żyje człowiek. Kiedy nie czytam, haftuję tamborki z joginkami i wyciszam umysł, praktykując ashtangę. Za to z wykształcenia jestem psychologiem i arteterapeutką, dlatego mam słabość do psychologicznej literatury i książek Yaloma. Uwielbiam dzieci i kocham literaturę dziecięcą, więc niech nie zdziwi Cię duża liczba wpisów na temat moim zdaniem najbardziej wartościowych książek dla najmłodszych. Sama posiadam ich zawrotną liczbę - nie bez powodu maluchy znajomych mówią na mnie „ciocia od książek”. W kościach czuję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanę pisarką książek dla dzieci. Ale wracając do teraz – na co dzień trenuję swoją cierpliwość, dzieląc dom z czwórką kotów i znajdując kłaki oraz żwirek we wszystkich możliwych miejscach.

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować