Strona główna » Druga edycja akcji „Tysiące książek za piątaka” już 08.10.2022!
Ciekawostki

Druga edycja akcji „Tysiące książek za piątaka” już 08.10.2022!

Dom Wydawniczy REBIS we współpracy z portalem lubimyczytac.pl oraz Fundacją Schronisko Dla Zwierząt w Gaju postanowili razem umożliwić wszystkim prostą i przyjemną metodę pomocy bezdomnym zwierzakom.

Już niedługo, bo w sobotę 08.10.200 o godzinie 10:00 Dom Wydawniczy REBIS otworzy drzwi do swojego magazynu przy ul. Żmigrodzkiej 41/49 i przez kolejne sześć godzin pozwoli kupić książki w fenomenalnej cenie – po 5 zł, cały przychód z wydarzenia przeznaczając dla Schroniska w Gaju.

W schronisku, jak podaje wydawnictwo, przebywa obecnie około 200 zwierzaków, w tym 110 psów i 80 kotów, a sama placówka – jak to zwykle bywa przed nadchodzącym wielkimi krokami okresem zimowym – potrzebuje każdej pomocy, jaką ludzie są w stanie udostępnić.

Paula Piasecka, kierowniczka schroniska, mówi:

„Każda pomoc jest teraz na wagę złota. Potrzebne są koce, legowiska, poszwy i ręczniki. Do tego środki czystości, takie jak płyny do podłóg czy preparaty do dezynfekcji. W schronisku działa także gabinet weterynaryjny: dla czworonogów musimy kupić leki, suplementy diety i środki opatrunkowe. Każdej jesieni staramy się zabezpieczać zwierzaki w preparaty odpornościowe. Na medykamenty wydajemy kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Każda osoba, która czyta jest osobą wrażliwą, więc wierzymy, że razem możemy zdziałać dużo dobra”

Tania literatura to jednak nie jedyny sposób na jaki będzie można pomóc – na miejscu zostanie wyznaczona specjalna strefa, gdzie chętni będą mogli zostawić worki i puszki z karmą, a podejrzewam, że jeśli przyniesiecie koce, to też nikt się nie obrazi.

Podczas akcji wybierać będzie można spośród około trzystu tytułów wydanych w latach 2010 – 2020, łącznie będzie to kilka tysięcy książek z różnych gatunków. Nie będzie obowiązywał limit książek na jednego klienta, ale z każdej pozycji wolno będzie kupić tylko trzy sztuki.

            Więc na koniec jeszcze raz, szybka powtórka!

  • Data: Sobota 08.10.2022
  • Godziny: 10:00 – 16:00
  • Gdzie: Żmigrodzka 41/49, naprzeciwko pętli Junikowo
  • Po ile: Po 5 złotych, bez względu na wszystko.
  • Komu pomagamy: Bezdomniakom ze Schroniska w Gaju

 

Mam nadzieję, że zdecydujecie się przyjść i skorzystać z tej świetnej okazji… do zobaczenia!

Rafał

Nie mam akademickiego wykształcenia, mam za to wielką pasję do kultury i wiele godzin spędzonych na samoedukowaniu się w kwestii jej analizy. Staram się szukać rzeczy niebanalnych, czy w treści czy w formie, chociaż lubię czasami kawałek dobrego, rozrywkowego tekstu nie wymagającego ode mnie uruchamiania zbyt dużo szarych komórek.

Gram w gry komputerowe, gry planszowe, gry RPG, oglądam filmy, anime, czytam mangę, komiks amerykański, literaturę – a na to wszystko staram się patrzeć przez pryzmat słów pioniera dekonstrukcjonizmu, francuskiego filozofa Jacquesa Derridy - „nie ma nic poza tekstem”. Nie liczy się szkolne „co autor miał na myśli”. Liczy się to, co napisał.

Poza tym, jak dowodzą badania przeprowadzone na próbie jednego ankietowanego, jestem najlepszym człowiekiem w Polsce, a może nawet na świecie. I obiecuję, że tym ankietowanym wcale ale to wcale nie był mój pies (o dumnym imieniu lo-fi hip hop radio, beats to relax/study to).

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować