Strona główna » 19 maja – urodziny Jodi Picoult
Literatura piękna

19 maja – urodziny Jodi Picoult

Zdjęcie Tim Llewellyn – https://www.facebook.com/photo/?fbid=374025424086196&set=a.285487542939985

Słowa Jodi Picoult mają wielką moc. Nawet ci, którzy nie czytali jej książek słyszeli wspaniałe cytaty pisarki, które sprowadzają nas na ziemię i głoszą prawdę o naszym życiu, uczuciach i zachowaniach. 56 lat temu, dokładnie 19 maja 1966 roku przyszła na świat jedna z bardziej poczytnych i ciekawszych współcześnie autorek. Czego możemy się od niej nauczyć?

Macierzyństwo to siła

Kiedy kogoś kochasz, to wymawiasz jego imię zupełnie inaczej. Słychać, że w twoich ustach jest bezpieczne.[1]

Jodi Picoult debiutowała już w trakcie studiów. Czytelnikom dała się poznać jako twórczyni dwóch opowiadań. Podekscytowana zdecydowała, że zostanie pisarką. Jednak kwestie finansowe i problemy dnia codziennego trochę sprowadziły ją na ziemię. Na szczęście nie poddała się i swoją pierwszą książkę skończyła pisać, gdy spodziewała się pierwszego dziecka. Przez kolejne lata naprzemiennie pisała i witała na świecie kolejne pociechy.

Obecnie Picoult jest mamą trójki dzieci i jedną z najpoczytniejszych pisarek. Jak to zrobiła? Odnalazła sposób na siebie. Potrafi pogodzić codzienne obowiązki z pisaniem. Jako matka wie też, że z miłości można zrobić wiele. Dzięki temu jej książki są tak autentyczne i poruszają w nas coś, o co byśmy się wcześniej nie podejrzewali.

Traktuj poważnie miłość

Miłość nie rozkłada się po równo w związku. Nigdy nie jest pół na pół. To zawsze siedemdziesiąt do trzydziestu, lub sześćdziesiąt do czterdziestu. Ktoś zakochuje się pierwszy. Ktoś stawia drugą osobę na piedestale. Ktoś staje na głowie, by życie toczyło się gładko i przyjemnie, a partner po prostu załapuje się na ten wózek.[2]

Miłość u Picoult niejedno ma imię. Jednak zawsze autorka próbuje pokazać jej różne, prawdziwe oblicza i to, jak ogromne pragnienie wzbudza w nas chęć posiadania życiowego partnera. Pisarka jest jak analityk, który dogrzebuje się do naszych mózgów i wylicza, co w nich „siedzi”.

Życie to nie jest łatwa przejażdżka

Serce człowieka to nic więcej, jak zwyczajna półka, którą można obciążyć tylko do pewnego stopnia, bo w końcu coś musi z niej spaść i będzie trzeba pozbierać roztrzaskane szczątki.[3]

Książki Picoult zawsze dostarczają nam jakichś wrażeń. Czasami nie możemy się po nich pozbierać, innym razem siedzimy i zastanawiamy się, jak dużo prawdy autorka napisała o nas samych. Jej powieści znajdują się w bestsellerach „New York Timesa”, a sama autorka wciąż zdobywa nowe nagrody za swoją twórczość. Jest w niej coś, co sprawia, że nadal uderza w nasze serca.

Mamy nadzieję, że będzie robić to nadal. A samej Jodi Picoult życzymy wielu nowym pomysłów i kolejnych równie doskonałych książek! Wszystkiego dobrego w dniu kolejnych urodzin.

Jeśli zainteresowały Cię książki Jodi Picoult, możesz znaleźć je tutaj.

[1] „Krucha jak lód”, Jodi Picoult

[2] „Deszczowa noc”, Jodi Picoult

[3] „W naszym domu”, Jodi Picoult

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować