Strona główna » “Wystarczająco dobra”. Książka najsympatyczniejszej polskiej joginki Gosi Mostowskiej
Poradniki Zapowiedzi i nowości

“Wystarczająco dobra”. Książka najsympatyczniejszej polskiej joginki Gosi Mostowskiej

Wystarczająco dobra Gosia Mostowska

Jesteś na początku swojej jogowej – a może i medytacyjnej – drogi? A może domowa praktyka nie ma przed Tobą żadnych tajemnic dzięki nauczycielom jogi, którzy m.in. na platformie YouTube dzielą się swoimi autorskimi sekwencjami? Jeśli należysz do tej drugiej grupy, z pewnością natrafiłaś/eś już na kanał Gosi Mostowskiej i doskonale znasz wybrane sekwencje asan. Jeśli z kolei należysz do tej pierwszy grupy, z pewnością jako początkujący adept jogi w propozycjach filmików jogowych pojawi się Tobie wkrótce praktyka Gosi. O naszej polskiej jogince wspominamy nie bez powodu. Już we wrześniu będzie miała premierę jej pierwsza książka „Wystarczająca dobra. O czułym podejściu do życia i drodze do samoakceptacji”.

Odczarować jogę

Jedną z najbardziej znanych i jednocześnie najsympatyczniejszych polskich joginek obserwuje na Instagramie 142 tysięcy osób, a kanał na YouTube subskrybuje 449 tysięcy osób! Gosia Mostowska znana jest nie tylko z spokojnych, ale i też bardziej wymagających praktyk jogi, które można ćwiczyć samemu w domu. Głównie obserwatorki wdzięczne są również za jej medytacje, które potrafią wyciszyć umysł i odnaleźć spokój w najbardziej stresujących momentach dnia. Żeby przekonać się o magicznych właściwościach jej głosu, wystarczy włączyć sobie dowolną praktykę na kanale YouTube.

A co najważniejsze, nauczycielka jogi wzbudza sympatię obserwatorów, ponieważ uchyla rąbka swojego życia bez nadmiernego, instagramowego lukru. Jest taka jak każda z nas – nieidealna. Nie znajdziesz więc na jej instagramie zdjęć w asanach, które nie wydają się możliwe do zrobienia dla przeciętnego człowieka. Raczej przemyślenia o życiu, o akceptacji siebie, codziennych rytuałach, dbaniu o zdrowie psychiczne. Jej szczere wpisy przynoszą pokrzepienie wielu kobietom.

Pierwsza książka Gosi Mostowskiej

Już tydzień po wakacjach ukaże się pierwsza książka Gosi Mostowskiej. „Wystarczająca dobra” to zbiór luźnych myśli autorki, która mają służyć czytelniczkom ku pokrzepieniu i refleksji. Niektóre z tekstów mogą być już znane obserwatorkom nauczycielki jogi, ponieważ były już publikowane w jej Social Mediach i na blogu. Teksty zostały pogrupowane w trzy główne rozdziały: Być joginką, Być kobietą i Być mamą.

Oto ona, Wystarczająca Dobra. Właśnie taka jaką nauczyłam się być i jaką chciałabym, aby czuła się każda kobieta. Ta książka to praca, jaką wykonałam na przestrzeni ostatnich kilku lat – nie tylko na piśmie, ale przede wszystkim w sobie. Nigdy nie sądziłam, że przybierze taką formę, ale też nigdy nie wyobrażałam sobie w jakikolwiek inny sposób. Wiedziałam jedno – ona kiedyś powstanie!

Książka, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina, jest więc spisem refleksji, przemyśleń, niepewności, smutków i sukcesów Gosi Mostowskiej. Można oczywiście potraktować ją jako lekturę na raz. Jednak w zamyśle autorki ma służyć wsparciem w różnych trudniejszych momentach życia.

Wyczekiwana książka „Wystarczająca dobra” trafi na półki księgarń już 7 września, ale już teraz możesz zamówić ją w ramach przedsprzedaży np. tutaj.

Kasia