Strona główna » Wstąp na urodzinowe spotkanie z Albertem Albertsonem
Książki dla dzieci Wydarzenia literackie

Wstąp na urodzinowe spotkanie z Albertem Albertsonem

Urodzinowe spotkanie z Albertem

Zaczytujecie się z Waszymi maluchami w książkach Gunilli Bergström? A przy okazji mieszkacie w Poznaniu lub jego okolicach? To mamy dla Was fantastyczny pomysł na spędzenie niedzielnego przedpołudnia. Teatr Nowy wraz z Wydawnictwem Zakamarki 22 maja organizuje dla dzieci wyjątkowe spotkanie z Albertem.

Z pewnością już obiło się Wam o uszy, że Albert Albertson świętuje w tym roku w Szwecji 50 lat. Natomiast w Polsce obchodzi pierwsze dziesięciolecie. Nie może więc obyć się bez specjalnych wydarzeń dla małych miłośników uwielbianego szwedzkiego bohatera.

Do tej pory maluchy miały szansę odwiedzić pokój Alberta podczas tegorocznych Poznańskich Targów Książki. Na szczęście na tej atrakcji się nie skończyło. Już w najbliższy weekend w ramach Poznańskich Dni Rodziny odbędzie się urodzinowe spotkanie z Albertem. Po pandemicznej przerwie aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu wracają do spotkań z najmłodszymi w ramach cyklu teatralnych czytanek i warsztatów. Na warsztat biorą więc historię małego chłopca, jego bardzo miłego taty i kota Puzla.

Jak czytamy na stronie organizatora:

Razem z rezolutnym chłopcem przekonamy się, co można zrobić, gdy sen nie chce przyjść, czas wiecznie płata figle, a dorośli mają swoje bardzo dorosłe sprawy, nie zawsze zrozumiałe dla małego człowieka…

Wybrane przygody Alberta Albertsona przeczyta aktor Teatry Nowego, Łukasz Schmidt. W programie znajdziemy również warsztaty oraz książkowy kiermasz.

Najważniejsze informacje o urodzinowym spotkaniu z Albertem

Wydarzenie adresowane jest do dzieci w wieku 4 – 6 lat i ich rodziców. Spotkanie odbędzie się 22 maja o godzinie 11.00 na Scenie Trzeciej w Teatrze Nowym w Poznaniu. Wstęp jest płatny – 10 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły), a ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Kasia