Strona główna » Odkryj swoją kobiecość. Recenzja książki „Czuła Przewodniczka”
Bestsellery Polecenia Poradniki Recenzje

Odkryj swoją kobiecość. Recenzja książki „Czuła Przewodniczka”

Czuła Przewodniczka - Natalia de Barbaro

„Czuła Przewodnicza” przynosi akceptację, ukojenie i niezwykłe ciepło. Jest ukłonem wobec kobiecych emocji, potrzeby miłości i samorealizacji. „Czuła Przewodniczka” od Natalii de Barbaro uderza w najczulsze struny naszej duszy. Przy niektórych opisach od śmiechu pogłębiają się nam zmarszczki mimiczne. Innym razem czujemy, że dałyśmy upust swoim emocjom, krzywdom i żalom, które tkwiły w nas od dawna. Łzy powoli płyną. Przed Tobą książka wyjątkowa, którą szkoda ominąć.

Nie chodzi o to , żeby się starać zasłużyć na swoją miłość i życzliwość, chodzi o to żeby umieć naprawdę się sobie pokłonić.

Czuła Przewodniczka

By przekonać się, jak ważna to książka, wystarczy poszukać opinii innych czytelniczek. Odkryjemy w nich radość, ale i ulgę, że wreszcie ktoś napisał o tym, co one same czuły już od dawna. Natalia de Barbaro porusza naszą kobiecość taką, jaka ona jest. Pokazuje, by raz na zawsze zerwać z kajdanami społecznych oczekiwań i skupić się na tym, co w nas autentyczne. To my same jesteśmy swoimi katami. Jednak możemy też stać się swoimi najlepszymi przyjaciółkami i odkryć w sobie swoją Przewodniczkę

Czasem myślę, że wszystkie nieszczęścia świata zaczynają się od poczucia: “nie wiem, czy można mnie pokochać”; od poczucia, że miłość, jeśli w ogóle jest możliwa, wydarzy się tylko pod pewnymi warunkami, a jej dostawy mogą zostać przerwane.

Miłość do siebie samej

Ta książka w oczyszczający sposób porusza temat miłości. Pokazuje dawne traumy i przytyki, które wywarły na nas silne wrażenie. O wiele silniejsze, niż byśmy tego chciały. A później wystarczy jedno słowo, by dawny ból ożył. Autorka próbuje pokazywać, jak możemy o siebie dbać i jak stawiać swoje granice. Dzięki niej kobiety uczą się zwiększać swój komfort i mówić „nie”. Ta książka to również zachęta do akceptacji siebie, swoich problemów i niedoskonałości. Nie musimy podporządkowywać się cudzym oczekiwaniom. Warto spełniać jedynie swoje.

Gdzie jest reżyser? Kto konkretnie od nas czegoś wymaga? Ta sąsiadka, ten kierownik, ten wujek? Kościół? Szkoła? Zarząd? Nie wiadomo. Wszyscy na raz i nikt pojedynczo. Ale dopóki mój palec w obwiniającym geście skierowany jest ku światu, nic się nie zmieni. […] Presja zazwyczaj powstaje na zewnątrz, ale działa we mnie dopiero wtedy, kiedy otworzę jej drzwi: “wchodź, zapraszam, nie, nie musisz zdejmować butów!”.

Wyjątkowa książka

Ta książka jest wyjątkowa w kilku powodów. Po pierwsze z ogromną delikatnością mówi o rzeczach trudnych. To nie jest literatura psychologiczna, w której doświadczony psychiatra próbuje podpowiadać, jak walczyć ze swoimi demonami. To książka, w której subtelność i wrażliwość autorki łączy się z konkretami i merytorycznymi podpowiedziami. Piękna, czysta i jednocześnie wartościowa. Nie można pominąć też warstwy językowej. Czytając mamy wrażenie, jakby sama Natalia de Barbaro do nas mówiła. To nie jest suchy tekst, ale żywy, tętniący emocjami i wtrętami. Prowadzimy aktywną dyskusję i zatrzymujemy się przy tym, na co sama autorka zwraca nam uwagę.

Nie wybieramy tego, co dostajemy – możemy natomiast choć trochę wybrać, jak postąpimy z tym, co dostałyśmy.

Od kobiety dla kobiet

Jeśli szukasz książki, która przyjemnie Cię ukołysze i przyniesie wytchnienie w gorszych chwilach, to jesteś we właściwym miejscu. „Czuła Przewodniczka” to książka o kobietach i dla kobiet. Subtelna, sensualna, traktująca o tym co trudne w piękny i delikatny sposób. Nie bez powodu tuż po premierze zawojowała na bookstagramach, literackich blogach i portalach. Czytając, będziesz zachwycać się nie tylko treścią, ale i samą oprawą. Pięknie wydana, z ilustracjami od samej autorki. Dopieszczona w każdym detalu.

Moim niezbywalnym prawem jest szaleć z radości na widok łubinów, które zakwitły niedaleko mojego domu, rzucać się z piskiem na szyję dawno niewidzianej przyjaciółce, z żarliwością dyskutować o kolorach bluzek, wąchać trawę po deszczu, wpadać w stan absolutnego zachwytu na widok pięknej filiżanki. Jeśli czyimś zdaniem ujmuje mi to powagi czy, tfu-tfu, nienawidzę tego słowa, profesjonalizmu, spoko. Cudzy żar może złościć tego, komu jest w życiu zimno. Cudza swoboda może drażnić tego, komu jest w życiu ciasno. Ale to nie zmieni zdania, jakie sama przed sobą stawiam.

A jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po tę publikację, możecie nabyć ją tutaj: Czuła przewodniczka

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉 Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Aleksandra

Jestem kocią mamą i maniaczką książek. Czytam kiedy tylko mogę, a staram się robić tak, by móc jak najczęściej. Z wykształcenia i zamiłowania jestem filolożką polską, copywriterem, korepetytorką i instruktorką jogi. Uwielbiam poradniki, literaturę psychologiczną, ezoteryczną i thrillery. Przygotowuję dla Ciebie recenzje najlepszych książek. Nie wyobrażam sobie dnia bez medytacji, aromatycznej kawy i przynajmniej kilku rozdziałów dobrej lektury. Piszę, bo jak kiedyś zaczęłam, to do teraz nie mogę przestać. 😉
Jeśli chcesz poznać mnie lepiej, możesz znaleźć mnie na moim blogu: www.znakomita.com

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować