Strona główna » “A Cuban Girl’s Guide To Tea and Tommorow” – gorąca lutowa premiera już w księgarniach
Literatura młodzieżowa Zapowiedzi i nowości

“A Cuban Girl’s Guide To Tea and Tommorow” – gorąca lutowa premiera już w księgarniach

A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow premiera Wydawnictwa Lekkie

Z gorącego Miami do deszczowej i chłodnej Wielkiej Brytanii? Brzmi jakby takie wakacje nie mogły się udać. Szczególnie kiedy sama wczasowiczka nie jest zachwyconą tą podróżą. Dodajmy jeszcze do tego bolesne rozstanie z chłopakiem, kłamstwa przyjaciółki, śmierć ukochanej babci… Na szczęście na świecie istnieje prawdziwa miłość i zdarza się nawet wtedy, kiedy nie uwzględniamy jej w swoich planach. Jeśli ten krótki opis brzmi dla Ciebie zachęcająco, koniecznie uwzględnij w swoich czytelniczych planach najnowszą powieść Young Adult od Wydawnictwa Lekkie „A Cuban Girl’s Guide to Tea and Tomorrow”. Warto dodać, że lekturę tej książki poleca sama Reese Witherspoon!

To miały być koszmarne angielskie wakacje

Lili Reyes, amerykańska nastolatka mieszkająca w Miami, zupełnie inaczej planowała swoje życie po ukończeniu szkoły. Miała zacząć pracę w rodzinnej piekarni jako główny piekarz, zamieszkać z najlepszą przyjaciółką i oczywiście być szczęśliwa ze swoim chłopakiem. Ale wszystkie plany rozpadły się, kiedy zmarła jej babcia, przyjaciółka ją okłamała, a chłopak… z nią zerwał. Zaniepokojeni psychicznym stanem dziewczyny rodzice i starsza siostra postanawiają wysłać ją na 3-miesięczne wakacje do rodziny w Wielkiej Brytanii. Teraz plan wygląda tak: Lili spędzi miły czas w Winchesterze i zdystansuje się od przykrych wydarzeń.

Jednak w nowym miejscu wszystko jest nie tak. Pogoda, jedzenie, ludzie… Aż do czasu kiedy Lili poznaje Oriona Maxwella, przystojnego chłopaka z lokalnej herbaciarni. Czy przypadkowe spotkanie jest w stanie pomóc dziewczynie zapomnieć o bolesnych zdarzeniach i otworzyć się na nowe? Czy przyzwyczajona do gorącego słonecznego Miami nastolatka może pokochać małe angielskie miasteczko?

Ta książka. TA KSIĄŻKA. Laura Taylor Namey napisała najbardziej przytulną historię miłosną, jaką kiedykolwiek miałam przyjemność czytać. Jej proza rozerwała moje serce na milion gwiezdnych kawałków rozrzuconych między Miami a Wielką Brytanią. Piękna.

– Erin Hahn

Bestseller New York Timesa dla młodzieży

Laura Taylor Namey, Amerykanka kubańskiego pochodzenia, jest dobrze znaną w USA autorką książek dla starszej młodzieży (YA). Jej powieści – „A Cuban Girl’s Guide to Tea and Tomorrow”, „A British Girl’s Guide to Hurricanes and Heartbreak”, „When We Were Them”, „The Library of Lost Things” – zyskały miano bestsellerów New York Timesa.

Jej powieść o nastolatce kubańskiego pochodzenia, która odnajduje szczęście i miłość w Anglii, ukazała się w 2019 roku nakładem wydawnictwa Simon & Schuster’s Atheneum Books for Young Readers. Od tego czasu książka doczekała się kilku zagranicznych przekładów, m.in. na język niemiecki, włoski, duński, portugalski, czeski, węgierski oraz w ostatnim czasie oczywiście polski.

W ramach ciekawostki dodamy, że historia o dziewczynie z Miami i chłopaku z Wielkiej Brytanii doczeka się ekranizacji! Filmowej produkcji w reżyserii Katherine Fairfax Wright podjęła się wytwórnia Ace Entertainment. Wiemy już, że w rolach głównych wystąpią Maia Reficco („Słodkie kłamstewka: grzech pierworodny”) oraz Kit Connor („Heartstopper”).

Mamy nadzieję, że fabuła bestsellerowej powieści dla młodzieży (YA) autorstwa Laury Taylor Name brzmi dla Ciebie kusząco. Książkę „A Cuban Girl’s Guide to Tea and Tomorrow” kupisz TUTAJ.

Kasia

Kasia

Skomentuj

Kliknij tutaj, by skomentować